بخش Stories اینستاگرام از مرز 100 میلیون کاربر فعال ماهیانه گذشت

بخش Stories اینستاگرام از مرز 100 میلیون کاربر فعال ماهیانه گذشت

دو ماه پس از اضافه شدن بخش Stories به اینستاگرام، این بخش از مز ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه عبور کرد.

دو ماه پیش اینستاگرام ویژگی جدیدی را به سرویس خود اضافه کرد که Stories یا داستان‌ها نام گرفت. حال این بخش از مرز ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه عبور کرده است. کاربران قسمت Stories اینستاگرام قریب به دو سوم از کل کاربران سرویس اسنپ‌چت را تشکیل می‌دهند که براساس آمار اواخر سپتامبر بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد. با وجود اینکه این بخش از دامنه‌ی کاربران اینستاگرام بهره برده و برای جلب توجه در بهترین نقطه (بالای صفحه‌ی اپلیکیشن اینستاگرام) قرار گرفته، بازهم رسیدن به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه، بسیار جالب توجه است.

گزارش مورد نظر در خصوص تعداد کاربران بخش Stories اینستاگرام توسط Buzzfeed منتشر شده که در ماه ژوئن نیز خبر از عبور تعداد کاربران فعال ماهیانه این سرویس از مرز ۵۰۰ میلیون نفر داد. فیسبوک مسنجر دیگر سرویس ارتباطی تحت تملک فیسبوک، سال گذشته از مرز یک میلیارد کاربر فعال ماهیانه عبور کرد.

اینستاگرام یک سرویس با عمر ۶ ساله است، در حالی که پنج سال از عمر اسنپ‌چت می‌گذرد، حال آنکه استقبال از سرویس جدید اینستاگرام که تفاوت‌هایی با فضای اصلی این سرویس دارد، نشان دهنده شناسایی درست نیاز کاربران و ارائه‌ی سرویسی در جهت رفع این نیازها است.

کوین سیستروم، موسس اینستاگرام در گفتگو با BuzzFeed به این نکته اشاره کرده این کمپانی پیش از این در پی پیاده‌سازی روشی بود که در آن کاربران طی فرآیند اشتراک‌گذاری تصویر خود با استفاده از یک چک‌باکس بتوانند تاریخی را برای حذف پست مورد نظر تعیین کنند.

رشد اینستاگرام و افزایش تعداد کاربران این سرویس را نمی‌توان به منزله‌ی یک فاکتور منفی برای اسنپ‌چت تلقی کرد. با وجود اینکه ایده‌ی Stories اینستاگرام برگرفته از اسنپ‌چت است، اما این ویژگی را نمی‌توان یک فاکتور کلیدی برای جدا شدن کاربران اسنپ‌چت و مهاجرت به اینستاگرام خواند.

منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید