ایده جدید مایکروسافت برای ادغام سنسور اثر انگشت و صفحه نمایش

ایده جدید مایکروسافت برای ادغام سنسور اثر انگشت و صفحه نمایش

مایکروسافت ایده‌های جدیدی برای ادغام سنسور اثر انگشت با صفحات نمایش دارد. پتنت جدید این شرکت در طیفی از دستگاه‌ها از تبلت و گوشی کاربرد دارد.

تنها چند هفته پیش، اخباری از تحقیقات مایکروسافت بر روی یک سنسور اثر انگشت که با صفحه نمایش ادغام می‌شود، منتشر شد. علاوه بر مزایایی همچون صرفه‌جویی در فضای قاب دستگاه‌ها، امکان استفاده از صفحات نمایش بزرگتر و انعطاف‌پذیری بیشتر در طراحی، پتنت جدید مایکروسافت حاکی از آن است که این شرکت در اندیشه استفاده‌های دیگری برای این فناوری است.

به نظر می‌رسد این فناوری مایکروسافت تقریبا بر روی صفحات نمایش در هر اندازه‌ای قابلیت استفاده دارد. اثر انگشت در این فناوری به دو شیوه جالب اسکن می‌شود. یکی از این راه‌ها مردود سازی سطوح تماس ناشناس و تشخیص دقیق‌تر انگشت است. به عبارت دیگر، در صورتی که سطح لمس‌کننده صفحه نمایش، دارای اثر انگشت نباشد، سنسور اثر انگشت، صفحه نمایش را فعال نمی‌کند. در نتیجه از فعال شدن نمایشگر دستگاه در اثر لمس تصادفی جلوگیری به عمل می‌آید.

microsoft-fingerprint-patent

روش دوم، استفاده از تمام صفحه نمایشی است که قابلیت اسکن اثر انگشت را دارد. این روش برای شناسایی هویت کاربران گوناگونی که در اطراف یک کیبورد چندلمسی (multi-touch) مانند سرفیس‌هاب (Surface Hub) یا سرفیس‌تیبل (Surface Table) مشغول به کار با دستگاه هستند کاربرد دارد. در نتیجه دستگاه می‌تواند هویت هر کاربر را تشخیص داده و محتوای مربوط به هر فرد را در اختیار او قرار دهد.

microsoft-fingerprint-patent

امیدواریم که این پتنت نشانه‌ای از یک تکنولوژی واقعی باشد و در نهایت مایکروسافت آن را به عنوان یک محصول حقیقی به بازار عرضه نماید.

منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید