گوگل در حال ساخت رقیب Siri با نام Majel است

گوگل در حال ساخت رقیب Siri با نام Majel است

یکی از جذاب ترین قابلیت های iPhone 4S، دستیار جادویی Siri است. Siri به منابعی چون Wikipedia و Wolfram Alph متصل می باشد و به این ترتیب قادر است به بسیاری از سئوالات کاربر پاسخ دهد. حال گزارش ها حاکی از آن است که گوگل در حال ساخت رقیب Siri برای ابزارهای اندرویدی است. به این ترتیب کاربران اندروید نیز به زودی می توانند با این نرم افزار که با نام رمز Majel معرفی شده، تجربه مشابه Siri داشته باشند.

چرا Majel؟ نام صدای کامپیوتری در Star Trek است. گوگل نیز از این نام برای کنترل کننده صوتی خود استفاده خواهد کرد.

Matias Durate از گوگل در مصاحبه ای که با Slash Gears انجام داده، گفت:

[blockquote class="default"]رویکرد ما بسیار شبیه به Star Trek خواهد بود. ما دقیقا به دنبال یک کشتی فضایی هستیم! این نرم افزار نباید شخصیت داشته باشد و می بایست دقیقا مانند یک کامپیوتر عمل کند، نام نخواهد داشت و فقط یک کامپیوتر خواهد بود.[/blockquote]

براساس گزارش AndroidAndMe نسخه اولیه این نرم افزار ابتدا تنها به نمایش نتایج جستجو بسنده می کند اما در آینده تمام دستورات را بصورت صوتی دریافت و اجرا خواهد کرد.

مقالات مرتبط:

  • خنده دار ترین پاسخ های نرم افزار Siri به سئوالات کاربران
  • نرم افزار های سخنگوی مشابه Siri برای ابزارهای اندرویدی
  • سرویس Siri توسط Apple معرفی شد، با آیفون خود صحبت کنید

بسیاری از افرادی که از Siri استفاده می کنند از شخصیت آن خوششان آمده است و معمولا در مورد پاسخ هایی که مربوط به کارکتر او می شود صحبت می کنند. حال که گوگل قصد دارد دستیار صوتی خود را بدون شخصیت و مانند یک کامپیوتر واقعی ارائه کند شاید مورد پسند برخی قرار نگیرد. در حقیقت یکی از اهداف اپل در تولید Siri ایجاد ارتباط احساسی با کاربر است.

به نظر شما آیا Majel گوگل به خوبی Siri عمل خواهد کرد؟

منبع: Intomobile

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده