اندروید مارکت گوگل از مرز 10 میلیارد دانلود گذشت

اندروید مارکت گوگل از مرز 10 میلیارد دانلود گذشت

گوگل رسما تایید کرد که تعداد دفعات دانلود نرم افزار از اندروید مارکت این شرکت از زمان معرفی آن در سال 2008 تا ماه اخیر از مرز 10 میلیارد بار گذشته است. گوگل این موفقیت بزرگ را به مدت 10 روز و با کاهش قیمت تعدادی از اپلیکیشن ها به 10 سنت جشن می گیرد. با ما همراه باشید تا نگاهی به عمر 3 ساله این مارکت محبوب داشته باشیم.

گوگل 3 شنبه اعلام کرد که دانلود از اندروید مارکت از مرز 10 میلیون بار گذشته و برای این که این موفقیت بسیار بزرگ را جشن بگیرد با همکاری تعدادی از توسعه دهندگان اپلیکیشن تصمیم گرفته است برخی از نرم افزار های موجود در Android Market را با قیمت بسیار مناسب 10 سنت برای مدت 10 روز آینده به فروش برساند.

اریک چو مدیر بخش اکوسیستم اندروید طی پستی در وبلاگ تولیدکنندگان این سیستم عامل می نویسد:

[blockquote class="default"]هر طور که حساب کنیم 1 میلیارد عدد بسیار بزرگی است و وقتی این عدد سرعت پیشرفت چیزی را نشان می دهد بدون شک شگفت انگیز است.[/blockquote]

او ادامه می دهد :در هفته گذشته با کمک کاربران اندروید از مرز 10 میلیارد دانلود گذشتیم و این در حالی است که شاهد نرخ رشد 1 میلیارد دانلود در ماه نیز هستیم. حال بی صبرانه منتظریم تا ببینیم این سیر صعودی در سال 2012 ما را به کجا می برد.

در نظر داشته باشید که تنها 3 سال از معرفی این سیستم عامل می گذرد. در این فاصله چنین آماری واقعا قابل توجه است.

نمودار نشان می دهد که در حالی که اندروید مارکت در اکتبر 2008 معرفی شد در ابتدا رشد آن به کندی پیش می رفت. به طوری که 21 ماه طول کشید تا به 1 میلیارد دانلود برسد. ولی در ادامه افزایش فروش گوشی های اندرویدی و تنوع اپلیکیشن ها در اندروید مارکت، سرعت پیشرفت بسیار بیشتر شد.

تا جولای امسال که اندروید مارکت توانست رکورد 6 میلیارد دانلود را بشکند. قابل ذکر است تنها در 4 ماه گذشته 4 میلیارد بار از اندروید مارکت دانلود شده است.

اگر بخواهیم این اعداد و ارقام را با اپ استور اپل مقایسه کنیم باید بگوییم: در حالی که 3 سال برای اندروید مارکت طول کشید تا به 10 میلیارد دانلود برسد، این تعداد دانلود برای اپ استور 2.5 طول کشید.

اندروید مارکت در می امسال تغییر شکل داد تا امکان جستجو و یافتن اپلیکیشن های جدید را برای کاربران راحت تر کند. البته این تغییر شکل پاسخی نیز برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ها بود که اعتقاد داشتند بسیاری از نرم افزار ها در مارکت گم می شوند و امکان یافتن آنها برای کاربران مشکل است.

همانطور که اشاره شد برای 10 روز برخی از اپلیکیشن های موجود در مارکت با قیمت ناچیز 10 سنت به فروش خواهند رسید. از جمله نرم افزارهای که برای مدت محدود با قیمت 10 سنت به فروش خواهند رسید می توان: Asphalt 6 HD, Color & Draw for Kids, Endomondo Sports Tracker Pro, Fieldrunners HD, Great Little War Game, Minecraft, Paper Camera و  Sketchbook Mobile, Soundhound Infinity and Swiftkey X را نام برد.

گوگل همچنین در وبلاگش می نویسد: بدون شک اگر تلاش تولید کنندگان نرم افزارها نبود هیچ کدام از این اپلیکیشن ها وجود نداشتند. هر روز این تولیدکنندگان نرم افزارهای اندرویدی هستند که کارهای غیر ممکن بیشتری را ممکن می سازند. ما برای تلاش آنها قدردانی می کنیم. پس در این جشن 10 روزه به ما بپیوندید و هر روز سری به اندروید مارکت بزنید تا ببینیدچه نرم افزارهای جدیدی به مارکت اضافه شده است.

منبع: Digital Trends

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده