لانچر نکسوس و دستیار گوگل همزمان با گوشی جدید نکسوس عرضه می‌شوند

لانچر نکسوس و دستیار گوگل همزمان با گوشی جدید نکسوس عرضه می‌شوند

لانچر نکسوس و دستیار گوگل (Google Assistant) دو سرویس جدید گوگل هستند که انتظار می‌رفت با اندروید ۷.۰ نوقا عرضه شوند. اما در نسخه‌ی نهایی اندروید نوقا که روز گذشته برای دستگاه‌های نکسوس عرضه شد، خبری از این دو سرویس نبود. کارشناسان حدس می‌زنند که گوگل قصد دارد این دو سرویس را همزمان با دستگاه نکسوس جدید عرضه کند. در ادامه با زومیت همراه باشید.

روز گذشته، نسخه‌ی نهایی اندروید 7.0 نوقا برای دستگاه‌های نکسوس منتخب، دستگاه‌های اندروید وان و تبلت پیکسل سی عرضه شد. خبر دیگر این بود که گوگل از این به بعد نسخه‌های نگهداری مخصوص توسعه‌‌دهندگان را در برنامه‌های زمانی متناوب عرضه خواهد کرد. اما در اندرویدی که روز گذشته منتشر شد، لانچر نکسوس (Nexus Launcher) که پیش از این شایعاتی درباره آن منتشر شده، عرضه نشد و خبری هم از دستیار گوگل یا Google Assistant در این نسخه نبود.

به نظر می‌رسد گوگل این دو سرویس را برای عرضه‌ی همزمان با دستگاه نکسوس جدیدش نگه داشته است. Nate Benis یکی از اعضای فروم XDA-Developers است که تا‌کنون بسیاری از شایعات پیرامون دستگاه‌های نکسوس را منتشر کرده است. او معتقد است گوگل این دو سرویس را با دستگاه‌های نکسوس جدیدش منتشر خواهد کرد. او در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که اولین نسخه‌ی اندروید مخصوص نگهداری (Maintenance) اندروید نیز در همان تاریخ عرضه خواهد شد.

بنیس اعتقاد دارد که گوگل دستگاه‌های نکسوس سال جاری خود را مانند سال گذشته در پایان ماه سپتامبر رونمایی خواهد کرد.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده