رابط کاربری اپلیکیشن Google Allo فاش شد

رابط کاربری اپلیکیشن Google Allo فاش شد

Google Allo نام آخرین اپلیکیشن پیام رسان اهالی گوگل است که چند ماه پیش در کنفرانس این شرکت معرفی شد. این پیام رسان به همراه اپلیکیشن Duo که مخصوص پیام‌های ویدیویی است معرفی شد اما برخلاف Duo هنوز عرضه نشده است. به تازگی تصویری از رابط کاربری ساده‌ی این اپلیکیشن منتشر شده است. در ادامه با زومیت همراه باشید.

جدیدترین اپلیکیشن پیام رسان گوگل با نام Google Allo چند ماه پیش به طور رسمی معرفی شد و به زودی در اپ‌استورهای مختلف عرضه خواهد شد. این اپلیکیشن که با تمرکز بر پیام رسانی صوتی توسعه داده شده است، همراه با اپلیکیشن Duo معرفی شد. Duo برای ارسال پیام‌های ویدیویی طراحی شده و هفته‌ی گذشته در فروشگاه‌های اپلیکیشن عرضه شد. در همین مدت کوتاه، این اپلیکیشن به صدر جدول اپ‌استور و گوگل پلی رسیده است.

اما اخیرا تصاویری از محیط کاربری اپلیکیشن Allo نیز منتشر شده است. پیش از این نیز تصاویر دیگری از استیکرهای قابل دریافت در این اپلیکیشن منتشر شده بود. پیام‌رسانی صوتی که به کاربر اجازه می‌دهد تا پیام‌های کوتاه و سریع را با حالتی شبیه به صندوق پستی اما بدون نیاز به تماس، به مخاطب برساند. این نوع از پیام‌رسانی در خاور میانه و آسیا طرفداران زیادی دارد اما کاربران آمریکایی ترجیح می‌دهند از تایپ کردن پیام برای ارتباط استفاده کنند.

با منتشر شدن ظاهر رابط کاربری این اپلیکیشن، متوجه شباهت آن با اپلیکیشن‌های دیگر مانند واتس‌اپ می‌شویم. برای ارسال پیام تنها کافی است که آیکون میکروفون برنامه را لمس کرده و نگه داریم و صدای خود را ضبط کرده و سپس ارسال کنیم. با اسلاید کردن نیز می‌توان ارسال پیام مورد نظر را لغو کرد.

طراحی رابط کاربری این اپلیکیشن بسیار ساده است و کاربران به سرعت روش کار با آن را یاد خواهند گرفت. ظاهر اپلیکیشن‌های دیگر مانند واتس‌اپ، انیمیشن های بیشتری دارد اما ظاهر الو، حالتی مدرن و زیبا به آن داده است که البته ظاهری آشنا در محصولات گوگل است. در مورد تاریخ عرضه‌ی این اپلیکیشن هنوز خبری منتشر نشده است. کارشناسان عرضه‌ی Google Assistant را دلیل تاخیر در عرضه‌ی این اپلیکیشن می‌دانند. دستیار گوگل قرار است روی گوشی‌های نکسوس نیز اجرا شود و به همین دلیل است که این گوشی‌ها در سال جاری کمی دیرتر از عرضه‌ی رسمی اندروید نوقا عرضه‌ می‌شوند. این دستیار در آینده‌ی نزدیک نقش مهمی در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان گوگل و دیگر محصولات این شرکت ایفا خواهد کرد.

google allo

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده