گوگل ناو به مرورگر کروم می آید

گوگل ناو به مرورگر کروم می آید

از جمله‌ قابلیت‌های کاربردی سیستم عامل اندروید، Google Now است. اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که گوگل در نظر دارد تا دسترسی به این سیستم را از طریق مرورگر کروم امکان‌پذیر کند. با زومیت همراه باشید.

گوگل همواره تغییراتی را در نحوه‌ی نمایش محتوای تب جدید در مرورگر کروم اعمال می‌کند، حتی در تنظیمات کروم نیز می‌توان تغییراتی در مورد المان‌های نمایش داده شده در New tab Page ایجاد کرد. حال به نظر می‌رسد گوگل ناو از طریق New Tap Page در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. البته این امکان هم اکنون از طریق نسخه‌ی Chrome Dev در اختیار کاربران قرار دارد. دسترسی به گوگل ناو از طریق نسخه‌ی بتای این مرورگر نیز در دسترس است، با این تفاوت که قابلیت مورد نظر در نسخه‌ی بتا چندان پایدار نیست.

براساس اطلاعات ارائه شده شماری از کاربران این ویژگی را بصورت پیش فرض در زمان باز کردن تب جدید Chrome Dev مشاهده می‌کنند، حال آنکه این ویژگی برای شمار دیگری باید از طریق منوی تنظیمات فعال شود. در صفحه‌ی جدید بخشی وجود دارد که در صورت اسکرول کردن به سمت پایین می‌توان پس از آخرین بوکمارک‌ها لینک‌های خبری پیشنهادی را مشاهده کرد. امکانات جدید اضافه شده را می‌توان تلاش جدید گوگل برای اضافه کردن گوگل ناو به مرورگر کروم خواند.

گوگل ناو در کروم

در صورتی که پس از دریافت مرورگر Chrome Dev نمی‌توانید ترکیب جدید را در زمان باز کردن تب جدید مشاهده کنید، پس باید به بخش تنظیمات رفته و گزینه‌ی Show content snippets on the New Tab Page مشاهده کنید. نحوه‌ی نمایش گوگل ناو در تب جدید دارای مدهای مختلفی است که البته در حال حاضر نمی‌توان تفاوت چشم‌گیری را بین آن‌ها مشاهده کرد.

با توجه به اینکه قابلیت مورد نظر تحت نسخه‌ی توسعه دهندگان در اختیار کاربران قرار گرفته، از این‌رو وجود مشکل در این نسخه اجتناب ناپذیر است و باید دید که آیا در آینده این ویژگی راهی به سوی نسخه‌ی رسمی کروم خواهد داشت یا خیر؟

منبع androidpolice

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده