سامسونگ مانعی بر سر راه اوپو برای رسیدن به فروش صد میلیون گوشی هوشند در سال ۲۰۱۶

سامسونگ مانعی بر سر راه اوپو برای رسیدن به فروش صد میلیون گوشی هوشند در سال ۲۰۱۶

سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی صفحات نمایش امولد برای گوشی‌های هوشمند، علاوه بر تولید این صفحات برای گوشی‌های خود، برای شرکت‌های دیگری مانند شیائومی و اوپو نیز، صفحات AMOLED تولید می‌کند. به نظر می‌رسد این شرکت در سال جاری نمی‌تواند تمامی سفارشات مورد نظر کمپانی اوپو را تامین کند. در ادامه با زومیت همراه باشید.

سامسونگ به صورت غیر مستقیم در عرضه‌ی گوشی های کمپانی اوپو تاثیر خواهد داشت. این شرکت که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان صفحات نمایش امولد شناخته می‌شود، برای کمپانی‌های دیگر مانند شیائومی و اوپو نیز صفحه‌نمایش تولید می‌کند. اما به خاطر این که شرکت سامسونگ دیسپلی قصد دارد تجهیزات خود را گسترش دهد و به احتمال زیاد آنها را برای تولید صفحات نمایش آیفون بعدی آماده کند، این شرکت نمی‌تواند تمامی سفارشات مشتریان خود را به موقع تحویل دهد.

شرکت اوپو چندی پیش اعلام کرده بود که قصد دارد به آمار عرضه‌ی ۱۰۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند در سال جاری دست یابد. از طرفی خبرها حاکی از آن است که سامسونگ دیسپلی تنها ۱۰۰ میلیون صفحه نمایش به کشور چین ارسال خواهد کرد و طبیعی است که اوپو نمی‌تواند تمامی این صفخات نمایش را دریافت کند. البته خبرها حاکی از آن است که سامسونگ دیسپلی تا سه سال آینده تولید خود را برای کشور چین تا ۵۰ درصد افزایش خواهد داد اما تعداد زیادی از این افزایش نیز با هدف افزایش تولید سامسونگ از ۲۴۰ میلیون گوشی به ۳۰۰ میلیون در سال ۲۰۱۹ انجام خواهد گرفت.

به هر حال این دوره‌ی زمانی برای شرکت‌های چینی کند است و به همین دلیل شیائومی برای تولید گوشی‌های جدید خود مانند Redmi Pro به سراغ دو شرکت چینی تولیدکننده‌ی صفحات امولد رفته است. به نظر می‌رسد اوپو نیز برای رسیدن به پیش‌بینی جاه‌طلبانه اش برای تولید بیش از ۹۰ میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه، نیاز به تجدید نظر در انتخاب تولیدکننده‌ی صفحات نمایش داشته باشد.

منبع pocketnow
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده