مدیرعامل شرکت اریکسون استعفا داد

مدیرعامل شرکت اریکسون استعفا داد

مدیرعامل شرکت اریکسون، هانس وستبرگ (Hans Vestberg) پس از نزدیک به هفت سال مدیریت این شرکت، به صورت غیر منتظره‌ای استعفا داد. شرکت سوئدی اریکسون امروز این خبر را به صورت رسمی اعلام کرد و عنوان کرده که مدیر بخش مالی تا انتخاب مدیرعامل جدید، این سمت را به عهده خواهد داشت. در ادامه با زومیت همراه باشید.

دوران دشوار شرکت سوئدی اریکسون هنوز ادامه دارد و استعفای غیر مترقبه‌ی مدیر عامل این شرکت یعنی هانس وستبرگ این دوران را برای اریکسون دشوارتر کرد. اریکسون اعلام کرده که دوران تازه‌ای با مدیریت فردی جدید برای این شرکت رقم خواهد خورد و تا اعلام مدیرعامل جدید، Jan Frykhammar، مدیر ارشد امور مالی، این وظیفه را بر عهده خواهد داشت.

وستبرگ در سال ۱۹۹۱ به شرکت اریکسون ملحق شد. او در بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷، با ارتقاهای شغلی مختلف در واحد مرکزی این شرکت مشغول به کار شد. در سال ۲۰۰۷ مسئولیت مدیریت ارشد امور مالی به او محول شد و در سال ۲۰۱۰ نیز، هیئت مدیره او را به عنوان مدیرعامل انتخاب کرد.

وستبرگ در طول مدیریت ۶ و نیم ساله‌ی خود، علیرغم شرایط دشوار تجاری، توانست سوددهی شرکت اریکسون را حفظ کند اما پس از ۷ سال سوددهی، سهام این شرکت در آوریل ۲۰۱۵ شروع به سقوط کرد.

مدیرعامل سابق اریکسون، دوران سختی را در این شرکت پشت سر گذاشت. آنها برای حفظ درآمد و جلوگیری از ضرردهی شرکت، مجبور شدند تعداد زیادی از کارمندان خود را تعدیل کنند. رقابلت آنها با دیگر شرکت‌های بزرگ مخابراتی مانند نوکیا و هواوی نیز فشار زیادی به این شرکت سوئدی وارد کرد. هفته‌ی گذشته نیز این شرکت در گزارشی متهم به دریافت هزینه قبل از سرویس‌دهی به مشتریان شد که البته آن را رد کرد.

sony ericsson history

Ericsson در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲، با مشارکت سونی، شرکتی با نام Sony Ercsson تاسیس کردند که در آن زمان به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های تلفن همراه بدل شده بود اما در دوران گذار به گوشی‌های هوشمند موفق نبود و سهم خود را از بازار تلفن همراه، از دست داد. پس از آن، سونی سهام اریکسون را خریداری کرد و گوشی‌های هوشمند را با برند اکسپریا به بازار عرضه کرد. اریکسون نیز پس از این جدایی، تمرکز خود را بر تولید محصولات مخابراتی و ارتباطی قرار داد.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده