گوگل ساخت هدست واقعیت مجازی مستقل از پی‌ سی و گوشی را متوقف کرد

گوگل ساخت هدست واقعیت مجازی مستقل از پی‌ سی و گوشی را متوقف کرد

گوگل به عنوان یکی از کمپانی‌های پیشرو در حوزه‌ی فناوری در سال‌های اخیر حرکتی آهسته و پیوسته را در زمینه‌ی توسعه فناوری واقعیت مجازی از خود به نمایش گذاشته است. براساس اطلاعات ارائه شده گوگل در حال توسعه‌ی یک هدست واقعیت مجازی برای رقابت با آکیولس ریفت و وایو اچ‌تی‌سی بوده که آن را متوقف کرده است. با زومیت همراه باشید.

براساس اطلاعات ارائه شده گوگل در حال کار روی توسعه‌ی یک هدست واقعیت مجازی بوده، اما تغییر سیاست‌ها باعث شده تا این پروژه متوقف شود. این کمپانی در ماه‌های اخیر فعالیت خود در این حوزه پرطرفدار از فناوری را بیش از پیش سرعت بخشیده است. گوگل به عنوان شروع برای فعالیت در حوزه‌ی واقعیت مجازی، هدست کاردبورد را راهی بازار کرد. همچنین باید به رونمایی از یک پلتفرم برای واقعیت مجازی مبتنی بر اندروید اشاره کرد که با نام DayDream در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان گوگل معرفی شد. شنیده‌ها حکایت از این دارد که گوگل در آزمایشگاه ایکس خود مشغول توسعه‌ی هدستی مستقل بوده، اما بنا به دلایلی این پرژه‌ی متوقف شده است.

این پروژه‌ی جدید در قالب تیمی متشکل از ۵۰ نفر زیر نظر آزمایشگاه ایکس تحت نظارت آلفابت در حال توسعه بوده است، از این‌رو متوقف شدن پروژه چندان جای تعجبی ندارد، چراکه پیش از این نیز پروژه‌های بسیاری در آزمایشگاه گوگل ایکس وجود داشته که متوقف شده‌اند و خبری از آن‌ها در بازار نبوده است. براساس شنیده‌ها این هدست به گونه‌ای طراحی شده بود که مستقل از اتصال به پی سی یا گوشی‌هوشمند کار کند. همچنین هدست مورد نظر از نظر نرم‌افزاری نیز مستقل بوده و سیستم‌عامل مستقلی برای آن در حال توسعه بوده است تا از اندروید مستقل باشد.

وال استریت ژورنال نیز پیش از این گزارشی را منتشر کرده بود که نشان از فعالیت‌های گوگل برای توسعه‌ی یک هدست واقعیت مجازی مستقل از پی‌سی و گوشی‌های هوشمند داشت. شاید وال استریت ژورنال اشاره به همان هدستی داشته که گوگل توسعه‌ی آن را متوقف کرده است. رونمایی از پلتفرم DayDream را می‌توان تلاش گوگل برای تمرکز بیشتر روی گوشی‌های هوشمند در حوزه‌ی واقعیت مجازی تعبیر کرد.

منبع recode
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده