فردی با کوکتل مولوتف به اتومبیل گوگل حمله کرد

فردی با کوکتل مولوتف به اتومبیل گوگل حمله کرد

هفته‌ی پیش فردی به تجهیزات و یکی از ساختمان‌های گوگل حمله و شروع به تیراندازی کرد. یکی از اتومبیل‌های گوگل در آتش سوخت و پلیس این حمله را از سوی مرد مهاجمی می‌داند که با کوکتل مولوتف به این اتومبیل یورش برده است. با زومیت همراه باشید.

یکی بیمار مبتلا به paranoid arsonist (افرادی که حریق عمدی ایجاد می‌کنند)، متهم به چندین فقره حمله به اتومبیل‌های خودران پروژه‌ی استریت ویو گوگل شده است. به گزارش وبسایت Ars Technica، این فرد که رائول دیاز نام دارد، با استفاده از یک کوکتل مولوتف به یکی از خودروهای گوگل که بیرون دفتر مرکزی این کمپانی در مانتین‌ویو پارک شده بود حمله کرده است.

روز ۱۹ می سال جاری دو شیشه‌ نوشیدنی شکسته‌ در نزدیکی یک ماشین پروژه‌ی استریت ویو گوگل پیدا شد که مشکوک بود. دیاز چند هفته پس از این ماجرا به محل ارتکاب جرم بازگشته و اقدام به تیراندازی با تفنگ کرد. البته تیراندازی این فرد و تلاش او برای ایجاد حریق منجر به وارد آمدن خسارت خاصی به گوگل نشد.

google street view

در حالی که پلیس مشغول بررسی خرابکاری‌های اول بود، دیاز بازگشته و خودروی گوگل را آتش زد. در فیلم‌های ضبط شده از این صحنه، یک اتومبیل فولکس‌واگن Touareg دیده می‌شود که همزمان با انجام این جرایم، چندین بار از آن نزدیکی عبور کرده است. گوگل سرانجام هفته‌ی پیش، هنگامی که دیاز قصد عبور مجدد از آن‌جا را داشت راه را بر او بست. پلیس منطقه‌ی مانتین‌ویو سر رسید و خودروی دیاز را به دلیل تجاوز از سرعت مجاز توقیف کرد. نیروهای پلیس در بازرسی از خودروی این فرد، یک اسلحه دستگاهی برای ایجاد حریق کشف و ضبط کردند.

دیاز در بازجویی‌های به عمل آمده، مسئولیت هر دو مورد تیراندازی و ایجاد حریق را برعهد گرفته است. او ادعا کرده که دستگاه همراهش بمب نیست، بلکه لوله‌ای است که با استفاده از کتان و گلوله پر شده است و برای اهداف تمرینی مورد استفاده قرار می‌گرفته است!

دیاز در اعترافات خود به نیروهای پلیس گفته است انگیزه‌اش از این حملات این بوده که تصور کرده گوگل او را زیر نظر دارد و این موجب ناراحتی وی شده است. او می‌گوید مجلات مربوط به زمان‌هایی را که احساس می‌کرده گوگل در حال تماشای مخفیانه‌ی اوست، نگه داشته است (و آن روزها را به خاطر دارد).

باوجود اعترافات این فرد، هنوز معلوم نیست که رای دادگاه در مورد گناهکار بودن یا بی‌گناهی او چه خواهد بود. مجازاتی که دادگاه فدرال آمریکا برای ایجاد عمدی حریق در نظر گرفته ممکن است گاهی تا ۲۰ سال زندان هم برسد. 

منبع leftlanenews
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده