متهم چندین حمله به دفتر گوگل دستگیر شد

متهم چندین حمله به دفتر گوگل دستگیر شد

شخصی که تصور می‌کرد گوگل وی را تحت نظر دارد و از این موضوع به شدت عصبانی بود در ساختمان این غول فناوری در مانتین‌ویو حضور یافت و اقدام به شلیک چندین گلوله و به آتش کشیدن یک خودرو کرد. مرکوری نیوز در تازه‌ترین خبر خود از دستگیری این شخص توسط پلیس خبر داده است.

پیشتر نیز موارد مشابهی گزارش شده بود و به نظر می‌رسد حمله‌ی اخیر نیز در ادامه‌ی همان حملات سریالی قبل است. ۱۹ می سال جاری یکی از کارمندان گوگل پرتاب کوکتل‌مولوتوف را در پارکینگ ساختمان گوگل گزارش کرده بود. بعد از آن در تاریخ ۴ ژوئن، پلیس مانتین‌ویو نشانه‌هایی از شکسته شدن شیشه و چندین سوراخ در پنجره‌های یکی دیگر از ساختمان‌های گوگل که بر اثر شلیکه گلوله ایجاد شده بود را کشف کرد. تصویر خبرگزاری CCTV چین نشان می‌داد که در هر دو صحنه پای یک خودروی SUV در میان است.

اما دهم ژوئن سال جاری نیز یک بار دیگر فردی با یک تفنگ آب‌پاش -که به اعتقاد پلیس داخل آن بنزین یا ماده‌ی اشتعال‌زای دیگری وجود داشته- خسارت شدیدی را به یکی از خودروهای خودران گوگل وارد کرد. البته یکی از مسئولان گوگل به وب‌سایت ورج گفته این خودرو از جمله نمونه‌های خودران نبوده و در واقع یک خودروی معمولی بوده است. این احتمال وجود دارد که یکی از خودروهای پروژه‌ی Street View مورد حمله قرار گرفته باشد چون تجهیزات روی سقف خودرو با نمونه‌ی خودروهای خودران یکسان است.

پلیس فدرال مدعی شده است فردی ۳۰ ساله به نام موریلو دیاز با حادثه‌ی ۱۹ می ارتباط دارد و بررسی‌ها نشان می‌هد که در دو حمله‌ی دیگر نیز دست داشته است. سی‌ام ژوئن پلیس مانتین‌ویو این شخص را در ترافیک خیابانی نزدیک به مقر گوگل دستگیر کرده و چندین اسلحه و ابزار ساخت بمب از خودروی شاسی بلند او کشف شده است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده