اچ تی سی در سال جاری میلادی تنها 13 میلیون گوشی هوشمند تولید می کند

اچ تی سی در سال جاری میلادی تنها 13 میلیون گوشی هوشمند تولید می کند

اچ تی سی کمپانی تایوانی تولید کننده‌ی گوشی‌های تلفن همراه است که در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی در فروش مواجه بوده است. سهم این شرکت ازبازار گوشی‌های هوشمند سال به سال در حال کاهش است و پیش‌بینی می‌شود تولیدات این شرکت نیز در سال جاری میلادی به ۱۳ میلیون کاهش یابد. در ادامه با زومیت همراه باشید.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تولید گوشی‌های هوشمند توسط کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی در سال جاری میلادی با کاهش قابل ملاحظه‌ای مواجه خواهد شد. از آنجا که این شرکت در حال تمرکز بر بازار واقعیت مجازی و تولید HTC Vive است، می‌توان این کاهش تولید در گوشی‌های هوشمند را منطقی دانست. گفته می‌شود تولید اچ‌تی‌سی در سال ۲۰۱۶ با ۲۶.۸ درصد کاهش نسبت به سال گذشته مواجه شود و از ۱۸ میلیون دستگاه به ۱۳ میلیون دستگاه برسد.

از طرفی، دیگر کمپانی تایوانی تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند یعنی ایسوس، با افزایش تولید مواجه خواهد بود و با تولید ۲۱.۵ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۶، ۳۴.۴ درصد نسبت به سال گذشته، رشد خواهد داشت. کارشناسان این افزایش فروش را مدیون استفاده از پردازنده‌های کوالکام به جای اینتل در گوشی‌های ایسوس دانسته‌اند. پردازنده‌های کوالکام کمتر از پردازنده‌های اینتل گرما تولید می‌کنند و به همین دلیل فروش گوشی‌های ASUS نیز با افزایش مناسبی همراه بوده است.

اما آمارها برای پرچمدار اچ‌تی‌سی یعنی HTC10 نیز راضی کننده نیست. تنها ۱ میلیون از این گوشی در سال جاری میلادی تولید خواهد شد و این در حالی است که پرچمداران شرکت‌های چینی با تولید بیشتر، به عنوان رقیبان اصلی این گوشی به بازار عرضه خواهند شد.

آمار اچ تی سی

از طرفی، شرکت‌های چینی با رشد قابل ملاحظه‌ای در تولید مواجه بوده‌اند. پس از آن که درخواست‌های بازار برای این گوشی‌ها روز به روز افزایش پیدا کرد، شرکت‌هایی مانند اوپو توانستند با رشدی بسیار زیاد نسبت به سال‌های گذشته به تولید خود ادامه دهند. پیش‌بینی‌ می‌شود کمپانی اوپو در سال جاری میلادی تولید خود را به میزان ۹.۲ درصد نسبت به سال گذشته که ۴۹ میلیون دستگاه تولید کرده بود، افزایش دهد.

Vivo دیگر کمپانی چینی است که با سرعت خوبی در حال رشد است. این شرکت که در مالکیت کمپانی BBK Electronics قرار دارد، در سال ۲۰۱۵، ۴۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند تولید کرده است و پیش‌بینی می‌شود این آمار در سال ۲۰۱۶ با رشد ۴۰.۴ درصدی، به ۶۶ میلیون برسد. اما بزرگ‌ترین کمپانی چینی تولیدکننده‌ی گوشی تلفن همراه یعنی هواوی، رشد زیادی نخواهد داشت و تنها ۱۱ میلیون دستگاه بیشتر از سال ۲۰۱۵ تولید خواهد کرد. البته با ورود تدریجی این شرکت به بازار آمریکا، می‌توان رشد بهتری را برای هواوی تصور کرد.

آمار فروش

البته آمارها و پیش‌بینی‌های ارائه شده با توجه به روند سال گذشته‌ی این شرکت‌ها بوده و باید با کمی تردید به آنها اعتماد کرد. روند استقبال کاربران از برندهای مختلف این بازار، تحت تاثیر عوامل مختلفی است و هر لحظه امکان دارد آمارهای تولید و فروش برای هر یک از شرکت‌ها دستخوش تغییرات جدی شود.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده