تماشا کنید: تشکیل ارتشی از پهپادها با استفاده از واکنش‌ های شیمیایی

دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
به طور حتم T-1000 یا همان مرد جیوه‌ای از ترمیناتور ۲ را به خاطر دارید که چگونه در موقعیت‌های سخت بین یک مایع سیال و فرم انسان گونه‌اش تغییر می‌کرد. حال BAE Systems با انتشار ویدیویی مفهومی، امکان ایجاد ارتشی از پهپادها را که همچون مرد جیوه‌ای از مواد شیمیایی ایجاد می‌شوند، منتشر کرده است. با زومیت همراه باشید.

BAE Systems ویدیویی مفهومی را منتشر کرده که در آن ارتشی از پهپاد‌ها نه با فرآیند ساخت بصورت مونتاژ، بلکه بصورت بر هم کنش مواد شیمیایی و فلزات سنگین ایجاد می‌شوند. نکته‌ی جالب در مورد این ویدیو، تولید این پهپادها در محفظه‌های شیشه‌ای است که به یکباره در اثر واکنش‌هایی یک پهپاد ظاهر می‌شوند.

این کمپانی ویدیوی مورد نظر را در وب‌سایت خود چنین تشریح کرده است:

همانطور که در ویدیو مشاهده می‌کنید، پس از آنکه پهپاد با استفاده از واکنش‌های شیمیایی در ون محفظه‌ی شیشه‌ای تولید شد، بازوهای روباتیک آن را از محل مورد نظر برداشته و روی محل دیگری قرار می‌دهند که پس از آن یک بازوی رویاتیک ماژول دیگری را که احتمالا موتور پهپاد است، در دل آن قرار می‌دهد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که BAE Systems پیش از این نیز سابقه‌ی جان دادن به پروژه‌های مفهومی و پیوند ایده‌ها با واقعیت را در کارنامه دارد.

پروفسور نیک کولوسیمو، یکی از مهندسان کمپانی BAE Systems در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

نظر شما در این خصوص چیست؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود