کسب و کار واقعیت مجازی اچ تی سی مستقل خواهد شد

کسب و کار واقعیت مجازی اچ تی سی مستقل خواهد شد

اچ‌تی‌سی در ماه‌های اخیر پس از رونمایی از هدست واقعیت مجازی وایو توجه ویژه‌ای را معطوف حوزه‌ی واقعیت مجازی کرده بود، بطوریکه بسیاری در انتظار گسترش فعالیت در این حوزه توسط کمپانی تایوانی پس از فروغ کم گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی بودند، حال آنکه این کمپانی اعلام کرده که از این حوزه خارج می‌شود. با زومیت همراه باشید.

پس از آنکه اچ‌تی‌سی هدست واقعیت مجازی وایو را معرفی کرد، بسیاری حضور در این حوزه را آینده‌ی کمپانی تایوانی پس از عرضه‌ی چند نسل از ناموفق‌ترین گوشی‌های هوشمند توسط این کمپانی می‌خواندند. تمرکز ویژه‌ی اچ‌تی‌سی روی این حوزه در کنار انتشار اخباری مبنی بر پوست اندازی در اچ‌تی‌سی و تغییر تمرکز فعالیت‌ها باعث شده بود تا انتظارات در خصوص افزایش فعالیت در این حوزه توسط اچ‌تی‌سی بیش از پیش افزایش پیدا کند، حال آنکه تایوانی‌ها امروز از کنار گذاشتن فعالیت در حوزه‌ی واقعیت مجازی پرده برداشتند.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط چیا لین چانگ، مدیر فروش جهانی اچ‌تی‌سی، در جریان آخرین جلسه‌ی سهامداران این کمپانی، تصمیم برای کنار گذاشتن فعالیت در حوزه‌ی واقعیت مجازی به بحث گذاشته شده است. قراردادهای همکاری با سایر کمپانی‌ها می‌تواند نقش تاثیرگذاری در رشد بازار واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی داشته و قدرت این کمپانی را در این حوزه بیش از پیش افزایش دهد.

چر وانگ، رئیس هیئت مدیره‌ی اچ‌تی‌سی نیز در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

واقعیت مجازی فناوری بخش بسیار مهمی برای اچ‌تی‌سی است و درآمدزایی از این حوزه برای اچ‌تی‌سی کار چندان دشواری نیست، بطوریکه کاربردهای متعددی برای واقعیت مجازی در حوزه‌هایی نظیر تحصیل، سلامتی، خرید و سرگرمی برای واقعیت مجازی در ده سال آینده پیش بینی شده است.

ابتدای سال جاری میلادی اخباری در خصوص کنار گذاشتن کسب و کار واقعیت مجازی منتشر شده بود، حال آنکه شایعات مورد نظر بعدها توسط اچ‌تی‌سی تکذیب شد. اطلاعات ارائه شده توسط اچ‌تی‌سی را باید تاییدی برای خروج از این حوزه و فعالیت غیرمستقیم در حوزه ی واقعیت مجازی خواند. هنوز مشخص نیست که این سیاست چه تاثیری روی هدست واقعیت مجازی وایو خواهد گذاشت که با همکاری ولو تولید شده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

تهیه شده در زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده