احتمالا هواوی و شیائومی از نمایشگر منعطف OLED در گوشی های خود استفاده می کنند

احتمالا هواوی و شیائومی از نمایشگر منعطف OLED در گوشی های خود استفاده می کنند

دو کمپانی سامسونگ و ال جی، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پنل‌های OLED در دنیا به شمار می‌روند و همواره به دنبال مشتریان جدید برای تولیدات خود هستند. حال به نظر می‌رسد که شیائومی و هواوی به کمک ال‌جی قصد دارند از پنل‌های منعطف OLED در گوشی‌های آینده خود استفاده کنند.

روز به روز بر تعداد گوشی‌هایی که به جای نمایشگر LCD از OLED استفاده می‌کنند افزوده می‌شود. حتی شایعه شده که اپل نیز در تلاش است تا آیفون‌های آینده خود را به این نوع از نمایشگرها مجهز کند. در حال حاضر سامسونگ بر روی تولید پنل‌های OLED در سایز کوچک و برای استفاده در ابزارهای موبایل و گجت‌ها تمرکز کرده است و برعکس ال‌جی بر روی پنل‌های سایز بزرگ مورد استفاده در تلویزیون‌های OLED متمرکز شده است. اما ظاهرا قرار است هر دو شرکت وارد حوزه‌های یکدیگر شوند و پنل‌های OLED در سایزهای مختلف را تولید کنند. شایعه شده که امسال سامسونگ تلویزیون‌های OLED تولید می‌کند و ال‌جی نیز پنل‌های OLED برای استفاده در موبایل‌ها را به تولید انبوه می‌رساند. در حال حاضر اچ‌پی از پنل‌های OLED ساخت سامسونگ در لپ‌تاپ HP Spectre x360 بهره می‌برد. 

در همین راستا امروز گزارش شده است که شیائومی و هواوی قرار است از نمایشگرهای منحنی شکل OLED ساخت ال‌جی در گوشی‌های هوشمند آینده خود استفاده کنند. ال‌جی تا پیش از این، از پنل OLED خود در گوشی G Flex بهره برده بود و این احتمال وجود دارد تا در گوشی‌های پرفروش این شرکت مانند سری G نیز شاهد استفاده از پنل‌های OLED باشیم.

براساس این گزارش، کمپانی‌های هواوی و شیائومی به دنبال نمایشگرهای OLED شبیه به نمایشگر بکار رفته در Galaxy Edgeها هستند؛ نمایشگری که در لبه‌ها داری انحنا باشد.

حال باید منتظر ماند و دید محصولات آینده این دو شرکت بزرگ چینی، چه تغییراتی نسبت به محصولات فعلی این شرکت‌ها خواهد داشت.

منبع ET News
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده