تماشا کنید: ارتفاع گرفتن و باقی ماندن دو راکت در هوا

تماشا کنید: ارتفاع گرفتن و باقی ماندن دو راکت در هوا

شرکت نوپای هوافضایی Masten Space Systems دو راکت جدید و دو سکوی فرود معرفی کرده است که Xaero-B و Xodiac نام دارند. با زومیت همراه باشید تا بیشتر درباره این دو راکت بدانیم.

ویدیو جدیدی که این شرکت فعال در زمینه هوافضا منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد که این دو راکت نمونه چگونه به پرواز در می‌آیند و به صورت دقیق در محل خود قرار می‌گیرند. این دو راکت می‌تواند خیلی آرام به صورت عمودی روی زمین فرود بیاید. این دو راکت را تقریبا می‌توان مشابه راکت‌های شرکت SpaceX و Blue Origin دانست که در مقیاس کوچکتر ساخته شده‌اند.

شرکت Masten Space Systems در کالیفرنیا قرار دارد و تاکنون توانسته با ساخت موشک‌هایی که اکنون قابلیت فرود نیز دارند برای خود اسمی بسازند. این راکت‌ها همچنین به این مشهور هستند که می‌توانند با تعیین یک هدف بسیار دقیق تنها روی همان مرکز فرود بیایند. به همین دلیل نیز این شرکت تاکنون توانسته تا ۱۰ میلیون دلار از ناسا جایزه بگیرد. البته هیچکدام از موشک‌های این شرکت تاکنون به فضا نرفته‌اند اما به تازگی ۳ میلیون دلاری که DARPA به این شرکت کمک کرده می‌تواند امکان ساخت هواپیمای فضایی چندبار مصرفی که امکان قرار دادن ماهوار‌ها در مدار را داراست بسازد.

در همین بین البته Masten Space Systems بیکار نمی‌نشیند و قرار است همچنان راکت‌هایی که می‌توانند پس از پرواز با دقت و صحت کامل بر روی زمین فرود بیایند را آزمایش کند. این شرکت مدعی است Xaero-B قرار است تا ۳.۷ مایل به ارتفاعات پرواز کند.

دانلود ویدیو

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده