تماشا کنید: ضبط تصاویر سه بعدی در گوشی های اندرویدی با استفاده از دوربین Eye-Plug

تماشا کنید: ضبط تصاویر سه بعدی در گوشی های اندرویدی با استفاده از دوربین Eye-Plug

Eye-Plug نام یک محصول جدید از یک کمپانی چینی است که در حال حاضر به صورت مدل مفهومی عرضه شده و با اتصال به گوشی‌های اندرویدی، می‌تواند به عنوان یک دوربین جانبی عمل کند و امکان ضبط عکس‌ و ویدیوی سه‌بعدی را به کاربر می‌دهد. این دوربین می‌تواند با دوربین جلو یا دوربین پشتی گوشی به صورت هم‌زمان تصویربرداری کند. با زومیت همراه باشید.

یک شرکت چینی در نمایشگاه کامپیوتکس که به تازکی برگزار شد، محصولی به نام Eye-Plug معرفی کرد که نوعی دوربین جانبی برای گوشی‌های اندرویدی به حساب می‌آید. این شرکت چینی که Weeview نام دارد، ادعا کرده با اتصال این دوربین به گوشی‌های اندرویدی، می‌توان با دوربین جلو یا دوربین پشتی این گوشی‌ها، ویدیوهای سه‌بعدی ضبط کرد.

دوربین آی‌پلاگ بوسیله‌ی پورت USB-C به گوشی اندرویدی متصل می‌شود و به خاطر ساختار این پورت است که می‌تواند در هر دو جهت استفاده شود. Weeview در نمایشگاه کامپیوتکس، مدلی مفهومی از دوربین خود عرضه کرد و گفته می‌شود مدل نهایی و تجاری این دوربین تا پایان سال جاری ساخته خواهد شد. قیمت احتمالی این دوربین ۳۵ دلار خواهد بود و خبرها حاکی از آن است که شرکت چینی برای ساخت مدلی مخصوص گوشی‌های آیفون نیز اقدام خواهد کرد. البته هنوز مشخص نیست که آیا مدلی برای پورت‌های یو‌ای‌بی مینی نیز عرضه خواهد شد یا خیر. در صورتی که تنها مدل یو‌اس‌بی سی به بازار عرضه شود، تعداد گوشی‌هایی که می‌توانند از این دانگل استفاده کنند، کم خواهد بود.

در مورد رزولوشن ویدیوهای ضبط شده با این دوربین اطلاعاتی منتشر نشده اما همان طور که در ویدیوی زیر مشخص است، کیفیت تصویر و بالانس رنگ سفید ویدیوهای ضبط شده با Eye-Plug کمتر از ویدیویی است که با دوربین اصلی ضبط شده است. مشخص نیست که آیا اپلیکیشن اختصاصی این شرکت کیفیت تصاویر را هماهنگ خواهد کرد یا خیر. مورد دیگری که در ویدیو به آن شاره شده، امکان گرفتن عکس و ویرایش لایه‌ای آن در اپلیکیشن این دوربین است. امکانی که در  اپلیکیشن دوربین اکثر گوشی‌هایی که به دوربین دوگانه مجهز هستند، وجود دارد.

در مورد تاریخ دقیق عرضه‌ی این دورین نیز اطلاعاتی منتشر نشده است.

منبع dpreview
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده