نتیجه نظرسنجی: گوگل شرکتی نوآور از دید کاربران زومیت

نتیجه نظرسنجی: گوگل شرکتی نوآور از دید کاربران زومیت

با برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل در سال ۲۰۱۶ برخی بر این عقیده بودند که گوگل در نظر دارد تا از ریسک و نوآوری دست برداشته و به شرکتی پیرو تبدیل شود. به این دلیل از شما کاربران زومیت خواستیم تا نظر خود را در این باره اعلام کنید. در ادامه به مرور نتایج این نظرسنجی خواهیم پرداخت.

گوگل یکی از خلاق‌ترین شرکت‌ها در سال‌های گذشته بوده اما امسال این روند تغییر زیادی کرد و گوگل در واقع در کنفرانس توسعه‌دهدگان خود محصولاتی معرفی کرد که اولین نبوده و برای رقابت با سرویس‌های موجود وارد بازار خواهند شد. از واقعیت مجازی تا اپلیکیشن پیام‌رسان الو و حتی گوگل هوم همگی مشابه‌هایی در قالب واتس‌اپ و اکوی آمازون دارند.

همه‌ی موارد به این نکته اشاره دارند که گوگل پیرو بودن و ورود به بازار‌های توسعه یافته را به ورود در زمینه‌های بکر و نوآورانه ترجیح داده است. البته این موضوع تنها برای گوگل صادق نیست و حتی شایعاتی از احتمال معرفی رقیبی برای الکسای آمازون توسط اپل نیز منتشر شده است. اپل خود نیز یکی از شرکت‌هایی است که علاقه‌ی زیادی برای ورود به بازارهای توسعه‌یافته و پخته دارد. اما سوال اینجا است که آیا گوگل نیز قصد دارد به شرکتی پیرو تبدیل شود.

در رابطه با اپل، تولید آیپد پرو بزرگتر به عنوان دلیل محکم دیگری برای دفاع از باورهای مایکروسافت قلمداد شد که معتقد بود کیبورد و قلم استایلوس جزو مهم‌ترین بخش‌های بهره‌وری موبایل هستند. جایی که سرفیس پرو پیشرو بود، آیپد پرو در نقش پیرو ظاهر شد. اپل اولین تولید کننده ساعت‌های هوشمند نیز نبود؛ حتی اولین شرکتی هم نبود که قابلیت 3D Touch را به گوشی‌های هوشمند می‌آورد چرا که پیش از آن هواوی در گوشی Mate S و زدتی‌ای در گوشی اکسون، نمایشگر حساس به فشار خود را ارائه کرده بود. حالا شرکت چینی دیگری به نام میزو هم در رابطه با طراحی دوباره خطوط آنتن در پشت گوشی، اپل را شکست داده است. با این حال دو مورد آخر ذکر شده پس از انتشار شایعات امکان استفاده فناوری‌های مذکور توسط اپل، توسط هواوی و میزو مورد استفاده قرار گرفتند.

اما نظر شما در این باره چه بوده است؟ ۵۶ درصد از کاربران زومیت مخالف این موضوع هستند که گوگل به شرکتی پیرو تبدیل شده است، یعنی همچنان کاربران با اکثریت نسبتا قاطع معتقدند گوگل در سال‌های آتی نیز به نوآوری ادامه خواهد داد. از طرفی ۳۳ درصد نیز معتقدند گوگل ریسک را کنار گذاشته و با پیروی از الگوهای موفق وارد بازار صنایع مختلف فناوری می‌شود و قصد دارد تا موفقیت کوچک شرکت‌های دیگر را با بدست آوردن موفقیت‌های بزرگ ادامه دهد.

نظر شما در این خصوص چه بوده است؟

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده