ارزش بیت کوین پس از ثباتی دو ماهه، با افزایشی ۲۰ درصدی روبرو شد

ارزش بیت کوین پس از ثباتی دو ماهه، با افزایشی ۲۰ درصدی روبرو شد

به نظر می‌رسد دوباره بیت کوین در حال بازگشتن به روزهای اوج خود است، چراکه در روزهای اخیر قیمت این واحد پولی رمزنگاری شده به بیش از ۵۴۷.۴۰ دلار رسیده و نشانه‌های مثبت حاکی از آن است که بیت کوین هنوز به روزهای پایان عمرش نزدیک نشده است. با زومیت همراه باشید.

مشکلات پیش آمده برای بیت کوین در ماه‌های اخیر این تصور را در بسیاری ایجاد کرده بود که پول رمزنگاری شده به روزهای آخر عمرش نزدیک می‌شود، اما در روزهای گذشته شاهد افزایش قیمت این واحد پولی هستیم، بطوریکه در دو روز گذشته ارزش بیت کوین به بیش از ۵۴۷.۴۰ دلار رسید، هرچند امروز شاهد کاهش قیمت بیت کوین به ۵۲۷ دلار هستیم. افزایش ارزش بیت کوین به بیشترین میزان باعث شده تا این واحد پولی شاهد صعودی ۲۱.۴ درصدی از نظر ارزش پول باشد.

افزایش ارزش بیت کوین قیمت این واحد پولی را به بیشترین حد خود در ۲۱ ماه اخیر رسانده است. بیت کوین در دو ماه اخیر شاهد هیچ گونه نوسان قیمتی نبود، تا اینکه در روزهای اخیر، شاهد افزایش ارزش این واحد پولی به میزان ۲۱ درصد بودیم که البته پس از گذشت دو روز، ارزش بیت کوین قریب به ۲۰ دلار کاهش یافته است.

اما چرا ارزش بیت کوین پس از ثباتی دو هفته‌ای به یکباره افزایش پیدا کرد؟ صحبت کردن در این خصوص و ارائه‌ی دلایلی مستدل برای توجیح این افزایش امری بسیار دشوار است. براساس گزارش‌های منتشر شده توسط دو صرافی بیت کوین چینی Huobi و OKCoin، آنها در روزهای اخیر شاهد افزایش ثبت نام و درخواست‌های خرید بی شماری بوده‌اند.

نوسان در قیمت بیت کوین رفته رفته وابستگی زیادی به تغییرات در اقتصاد کلان چین پیدا می‌کند. در واقع می‌توان این موضوع را چنین تحلیل کرد که اقتصاد چین به کاهش قیمت‌ها واکنش نشان داده و بسیاری از مردم مراجعه به بیت کوین را به عنوان راه‌حلی برای فرار از این موضوع در اقتصاد چین در پیش می‌گیرند؛ همین افزایش تقاضا در بازاری نظیر چین باعث افزایش قیمت بیت کوین می‌شود.

علاوه بر تاثیراتی که بازار چین روی وضعیت بیت کوین می‌گذارد، باید به این نکته اشاره کرد که تغییرات در ارزش بیت کوین را می‌توان به عنوان مزیتی برای واکنش‌های مثبت در جبهه‌ی بیت کوین به فال نیک گرفت. اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی بسیاری از کمپانی‌هایی که در حوزه‌ی بیت کوین فعالیت می‌کنند، از تاخیر‌های ایجاد شده به دلیل پرشدن ظرفیت تراکنش‌های این سیستم مالی، ناراضی بودند. اعتراضات انجام شده به همراه افزایش ارزش بیت کوین به بهبود وضعیت این سیستم مالی منجر خواهد شد.

انتظار می‌رود در ماه‌های آینده بروزرسانی‌های متعددی برای هسته‌ی اصلی بیت کوین منتشر شده و ساختار بیت کوین را به همراه بلاک چین قدرتمند‌تر از پیش کند. البته شماری از کمپانی‌ها بیکار ننشسته و در حال توسعه‌ی زیرساخت‌های سریع‌تری برای ارسال داده‌های بیت کوین هستند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع techcrunch
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده