Jawbone با فروش موجودی دستبندهای هوشمند سلامتی خود، به فعالیت در این حوزه پایان داد

Jawbone با فروش موجودی دستبندهای هوشمند سلامتی خود، به فعالیت در این حوزه پایان داد

کمپانی Jawbone را باید یکی از تولیدکنندگانی خواند که فعالیت خوبی در حوزه‌ی تولید گجت‌های پوشیدنی داشت، اما براساس اطلاعات ارائه شده این کمپانی تمام موجودی خود از دستبند‌های هوشمند سلامتی را به فروش رسانده و تولید این محصولات را متوقف کرده است. با زومیت همراه باشید.

به گزارش TechInsider و به نقل از منابع آگاه، کمپانی Jawbone تولید گجت‌های پوشیدنی خود را متوقف کرده و باقی مانده‌ی محصولات خود را به عرضه کنندگان محصولات الکترونیک فروخته است. این کمپانی سه محصول عمده را در حوزه‌ی دستبند‌های هوشمند سلامتی داشت که شامل UP2، UP3 و UP4 بود.

براساس اطلاعات ارائه شده این کمپانی با مشکل بزرگی برای فروش این دستبند‌ها روبرو شده بود و از این‌رو با پایین آوردن قیمت محصولاتش، عرضه کنندگان محصولات الکترونیک را مجاب کرده تا بصورت یکجا تمام موجودی محصولات این کمپانی را خریداری کنند. هدف از اینکار رسیدن به درآمدی بوده که Jawbone برای ادامه‌ی کسب و کار خود به آن نیاز دارد.

هنوز مشخص نیست که آیا این کمپانی دوباره به سراغ تولید محصولات جدیدی از سری UP خواهد رفت یا خیر. هیچ یک از مسئولین Jawbone در این خصوص اظهار نظری را انجام نداده‌اند.

البته شماری از کارشناسان فروش یکجای موجودی دستبند‌های هوشمند سلامتی را به منزله‌ی خارج شدن Jawbone از بازار گجت‌های پوشیدنی توصیف نکرده و این موضوع را فقط سیاستی برای فروش همه‌ی محصولات موجود در انبارهای Jawbone عنوان کرده‌اند.

از آخرین باری که Jawbone یک محصول جدید را راهی بازار کرده، بیش از یک سال می‌گذرد. با وجود ورود به بازار گجت‌های پوشیدنی در بیش از پنج سال گذشته، Jawbone موفق نشده تا سهم درخوری را در حوزه‌ی گجت‌های پوشیدنی به دست آورد. در حال حاضر دو کمپانی فیت‌بیت و اپل به ترتیب بیشترین سهم را از بازار گجت‌های پوشیدنی در اختیار دارند.

Jawbone موفق شده تا در ماه ژانویه سرمایه‌ای ۱۶۵ میلیون دلاری را جذب کند. حسین رحمان، مدیرعامل این کمپانی در اظهارات اخیر خود به این موضوع اشاره کرده که کمپانی تحت مدیریتش در ماه‌های اخیر سعی کرده تا سرمایه‌ی جذب شده را در مسیر توسعه‌ی دستبند‌های ثبت اطلاعات سلامتی پزشکی هزینه کند.

اطلاعات ارائه شده توسط منابع نزدیک به Jawbone گویای این موضوع است Jawbone تولید بلندگوهای بلوتوث خود را نیز متوقف کرده است. روز جمعه خبری منتشر شد که حکایت از فروش تجارت تولید بلندگوهای بلوتوث Jawbone داشت. رحمان اظهار نظری را در این مورد انجام نداده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع techinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده