ZenBo روبات خانگی ایسوس معرفی شد

ZenBo روبات خانگی ایسوس معرفی شد

روبات خانگی ایسوس، ZenBo امروز در مراسم مخصوص این شرکت در کامپیوتکس 2016 رسما معرفی شد. این شرکت معتقد است روبات‌ها باید برای خانواده‌ها وجود داشته باشند. روبات ZenBo قرار است به عنوان یک روبات خانگی برای افراد سالمند مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این روبات، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید متوجه شوید شخص پشت در خانه چه کسی است و با دستور صوتی به روبات، در را باز کنید. این روبات می‌تواند به لامپ‌ها، تلویزیون‌ و وسایل خنک و گرم‌کننده درون خانه متصل شود.

روبات ایسوس

این روبات به صورت جداگانه می‌تواند در اطراف خانه حرکت کند و به وسیله دستورات صوتی جهت‌ها را تشخیص دهد. صورت جلویی روبات زن‌بو همچنین به شکل یک صفحه لمسی عمل می‌کند. شما می‌توانید با کمک صورت این روبات تماس‌های تصویری برقرار کنید، خرید‌های آنلاین‌ خود را انجام دهید یا ویدیو‌ها را به صورت زنده استریم کنید.

روبات زن‌بو می‌تواند یادآور‌هایی را که برای آن تنظیم کرده‌اید به یاد شما بیاورد. برای مثال قرار ملاقات‌هایی که با دکتر دارید یا زمان‌ مصرف دارو را به شما یادآوری کند. حتی زمانی که خارج از خانه هستید می‌توانید به دوربین این روبات وصل شوید و وضعیت خانه خود را چک کنید. این روبات می‌تواند کار‌های بامزه هم انجام دهد. برای مثال اگر موسیقی پخش کنید، این روبات با آن موسیقی می‌رقصد یا داستان‌های مختلف را با صدای بلند می‌خواند. 

روبات ایسوس

روبات ایسوس قرار است با برچسب قیمتی ۵۹۹ دلار به بازار عرضه شود.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده