دسترسی به بخش توسعه دهندگان اندروید برای ایرانیان آزاد شد

یک‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
بخش توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی گوگل مدت‌ها است که به دلیل تحریم‌ها روی توسعه‌دهندگان ایرانی بسته بود، اما حالا بعد از آزاد شدن دسترسی به گوگل آنالیتیکس به نظر می‌رسد گوگل دسترسی به بخش توسعه‌دهندگان اندروید را نیز برای توسعه‌دهندگان ایرانی امکان‌پذیر کرده است.
تبلیغات

دیروز مشخص شد که گوگل بالاخره و مدتی پس از نهایی شدن برجام، بخش گوگل آنالیتیکس را روی ایرانیان باز کرده است. حالا در ادامه‌ی این روند گوگل تصمیم گرفته تا دسترسی به بخش توسعه‌دهندگان اندروید را نیز برای توسعه‌دهندگان ایرانی ممکن کند.

به این ترتیب توسعه‌دهندگان ایرانی نیز می‌توانند جدیدترین نسخه‌های اندروید را برای همخوانی بیشتر اپلیکیشن‌های خود تست کرده و بعد از آن اقدام به انتشار محصول خود کنند. همه‌ی این عوامل می‌توانند به بهتر شدن تجربه‌ی کار با اپلیکیشن و کمتر شدن مصرف باتری آن کمک زیادی بکند. 

به نظر می‌رسد گوگل روند برداشته شدن تحریم‌ها علیه ایران را آغاز کرده و این روند بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد و شاید روزی باعث باز شدن راه دسترسی به پلی استور گوگل شود. پلی استور گوگل بزرگ‌ترین و معتبرترین بازار اپلیکیشن‌های اندرویدی است که متاسفانه چندین سال است که گوگل اجازه‌ی دسترسی به آن را برای کاربران ایرانی غیرممکن کرده است.

نظر شما چیست؟ آیا به زودی شاهد برداشته شدن تحریم‌ها از سایر بخش‌های گوگل خواهیم بود یا خیر؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات