پهپادها جای نیروی کار انسانی به ارزش ۱۲۷ میلیارد دلار را می گیرند

پهپادها جای نیروی کار انسانی به ارزش ۱۲۷ میلیارد دلار را می گیرند

ربات‌ها همواره به عنوان جایگزینی برای نیروی انسانی در نظر گرفته شده‌‌اند؛ حال آنکه گزارش جدید منتشر شده نشان از این دارد که پهپادها می‌توانند جای سرویس‌ها و نیروی کار انسانی را که ارزشی ۱۲۷ میلیارد دلاری دارد، بگیرند. با زومیت همراه باشید.

براساس گزارش جدید منتشر شده توسط PwC، در آینده‌ی نزدیک جایگزین شدن سرویس‌ها و نیروی کار انسانی که ارزشی برابر ۱۲۷ میلیارد دلار دارد با پهپاد‌ها محتمل است. این جایگزینی متوجه یک حوزه‌ی خاص کسب و کار نیست و صنایع مختلفی شامل این تغییرات و جایگزینی خواهند شد.

کشاورزی و ساختمان‌سازی را باید بالاترین مصرف کننده‌ی پهپادها در آینده خواند؛ بطوریکه براساس برآوردهای صورت گرفته ارزش این بخش از بازار که احتمالا در آینده‌ی نزدیک شاهد استفاده‌ی گسترده از پهپادها در آن خواهیم بود، بیش از ۷۷.۶ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. از جمله‌ی مواردی که پهپاد‌ها در پیاده‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی می‌توانند انجام دهند، حمل مصالح و تجهیزات ساختمانی و همچنین سم‌پاشی در مزارع و باغات به جای عوامل انسانی است.

اقتصاددان‌ها نیز تهدید اشتغال انسان‌ها را توسط ربات‌های توسعه یافته پیش‌بینی کرده و پتانسیل بالایی را در مخلوقات دنیای فناوری می‌بینند؛ بطوریکه براساس اطلاعات ارائه شده، تا سال ۲۰۳۰ بیش از نیمی از شغل‌ها توسط ربات‌ها انجام خواهد شد. برخی گمانه‌ها حتی پا را فراتر نهاده و به این موضوع اشاره می‌کنند که تکنولوژی‌های کنونی موجود می‌توانند بیش از ۴۵ درصد از شغل‌های مورد نظر را برای انجام در اختیار ربات‌ها قرار دهند.

استفاده از پهپاد در صنعت

پهپادها بسیار ارزان بوده و می‌توان استفاده از آن‌ها را اولین قدم برای مکانیزه کردن همه چیز در نظر گرفت. در کنار استفاده از پهپادها در زمین‌های زراعی و باغات، کاربردهای دیگری نیز برای استفاده از پهپادها وجود دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به ارسال کالاها، نظارت در محیط‌های مورد نظر توسط کمپانی های امنیتی، استفاده از پهپاد برای تهیه ویدیو‌های تبلیغاتی با هزینه‌ی کم، بکارگیری پهپاد توسط کمپانی‌های مخابراتی برای چک کردن دکل‌های مخابراتی و کمپانی‌های معدن‌کاوی برای کنکاش در تونل‌های تنگ و تاریک اشاره کرد.

این روزها کاربردهای بسیاری برای پهپادها معرفی شده که از جمله‌ی آن می‌توان به استفاده از این ابزارها به جای سربازها، خلبان‌ها و محافظان اشاره کرد. در حالت کلی هر شغلی که نیازمند بینایی انسان و تصمیم‌گیری در موارد معلوم باشد، امکان استفاده از پهپاد را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع businessinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده