اپل یکی از متخصصان گوگل را برای کار روی گجت های پوشیدنی حوزه سلامتی، به استخدام خود درآورد

اپل یکی از متخصصان گوگل را برای کار روی گجت های پوشیدنی حوزه سلامتی، به استخدام خود درآورد

یکی از حوزه‌هایی که اپل نیز همچون سایر کمپانی‌های طراز اول دنیای فناوری به آن ورود پیدا کرده، گجت‌های پوشیدنی و محصولات با موضوع سلامتی است. کاپرتینویی‌ها برای تقویت هر چه بیشتر تیم خود، یوکی ماتسوکا را از گوگل به استخدام خود در آوردند. با زومیت همراه باشید.

اپل را باید در زمره‌ی کمپانی‌هایی قرار داد که فعالیت‌های گسترده‌ای را در حوزه‌ی گجت‌های پوشیدنی و مخصوصا ساعت‌های هوشمند انجام می‌دهد. این کمپانی پس از شایعات فراوان، بالاخره اپل واچ را در سال گذشته‌ی میلادی راهی بازار کرد. با وجود اینکه اپل به تفکیک، گزارشی را از میزان فروش اپل واچ ارائه نکرده، اما بسیاری از برآوردها نشان از این دارد که این ساعت هوشمند قریب به نیمی از سهم بازار ساعت‌های هوشمند را تصاحب کرده است. بی شک تلاش‌های این کمپانی محدود به یک ساعت هوشمند نشده و اپل در نظر دارد تا گستره‌ی محصولات خود در زمینه‌ی گجت‌های پوشیدنی را راهی بازار کند. یکی از شواهد امر، استخدام متخصصان این حوزه توسط کاپرتینویی‌ها است. آخرین فردی که در همین راستا راهی اپل شده، یوکی ماتسوکا است که رزومه‌ی قدرتمندی را در اختیار دارد.

خانم ماتسوکا در پروفایل لینکداین خود به این موضوع اشاره کرده که کمتر از یک سال است که در اپل فعالیت می‌کند و به عنوان یک متخصص روباتیک، مسئولیت‌های متعددی را بر عهده گرفته است. ماتسوکا در سال ۲۰۰۹ به تیم گوگل ایکس غول جستجو پیوست. گوگل ایکس آزمایشگاهی در این کمپانی است که سنگ بنای شماری از پروژه‌های گوگل در آن بنا نهاده می‌شود. سال گذشته، خانم ماتسوکا کمپانی نست را که تحت تملک گوگل قرار دارد، ترک کرد. وی در نست مسئولیت طراحی رابط کاربری و الگوریتم‌هایی را داشت که در محصولات نست مورد استفاده قرار می‌گرفت. ماتسوکا دارای مدرک دکترا از دانشگاه MIT در زمینه‌ی مهندسی الکترونیک و علوم رایانه است. وی همچنین دانشجوی فوق دکترای دانشگاه هاروارد نیز هست. بنابر شایعات به گوش رسیده، ماتسوکا در اپل روی محصولات مرتبط با سلامتی کار می‌کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع technobuffalo
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده