ویندوز 10 از مرز نصب روی ۳۰۰ میلیون گجت مختلف گذشت؛ پرداخت ۱۱۹ دلار برای بروزرسانی ویندوز 10 از ۲۹ جولای

ویندوز 10 از مرز نصب روی ۳۰۰ میلیون گجت مختلف گذشت؛ پرداخت ۱۱۹ دلار برای بروزرسانی ویندوز 10 از ۲۹ جولای

مایکروسافت امروز اعلام کرد که سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ این کمپانی هم اکنون روی بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه از انواع گجت‌ها نصب شده است. هدف مایکروسافت نصب ویندوز ۱۰ روی بیش از یک میلیارد دستگاه گجت در دو تا سه سال آینده‌ی است. با زومیت همراه باشید.

مایکروسافت امروز اعلام کرد که ویندوز ۱۰ این کمپانی روی بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه گجت مختلف نصب شده است. این آمار بسیار فراتر از رکوردی است که ردموندی‌ها در سی‌اُم مارس سال جاری میلادی اعلام کرده بودند. مایکروسافت در ۳۰ مارس سال جاری اعلام کرد که ویندوز ۱۰ روی بیش از ۲۷۰ میلیون دستگاه گجت مختلف نصب شده است.

یوسف مهدی، قائم مقام بخش ویندوز و ابزار‌های مایکروسافت در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

ما کاربران را می‌بینیم که در محل کار، منزل، مدرسه، کسب و کارهای کوچک و بزرگ و سایر سازمان‌ها تمایل بیشتری برای دریافت ویندوز ۱۰ و استفاده از آن دارند.

مایکروسافت همزمان با رونمایی از ویندوز ۱۰ اعلام کرد که هدفش از توسعه و عرضه‌ی این سیستم‌عامل رسیدن به رکورد نصب آن روی بیش از یک میلیارد دستگاه گجت هوشمند است. مایکروسافت همچنان پیشنهاد بروزرسانی رایگان خود را در اختیار کاربرانش قرار داده و در صورتی عدم بروزرسانی به آخرین نسخه‌ از سیستم‌عامل ویندوز، کاربران باید در ازای بروزرسانی، مبلغی را پرداخت کنند. براساس اطلاعات ارائه شده پس از ۲۹ جولای ۲۰۱۶ یا ۸ مرداد سال جاری، کاربران در ازای دریافت بروزرسانی نسخه‌ی Home ویندوز ۱۰ باید مبلغ ۱۱۹ دلار را پرداخت کنند. ۲۹ جولای مصادف با اولین روز از عرضه‌ی رسمی ویندوز ۱۰ به بازار است.

برخی از گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارد که مایکروسافت از این پس با بروزرسانی مستمر ویندوز ۱۰، دیگر نسخه‌ی جدیدی از سیستم‌عامل ویندوز را منتشر نکرده و این سیستم‌عامل را در راستای سیاست‌هایش تبدیل به یک سرویس خواهد کرد. در یک سال اخیر مایکروسافت اقدام به انتشار بروزرسانی‌های متعددی برای سیستم‌عامل خود کرده که شامل رفع باگ‌ها و اضافه شدن امکانات جدید بوده است. انتظار می‌رود این کمپانی در جریان سالگرد انتشار ویندوز ۱۰، بروزرسانی جدیدی را که تغییرات و اضافه شدن امکانات جدید را به همراه خواهد داشت، برای سیستم‌عامل خود منتشر کند.

آیا ردموندی‌ها می‌توانند ویندوز ۱۰ را روی بیش از یک میلیارد دستگاه گجت هوشمند نصب شده ببینند؟ نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع venturebeat
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده