کارکنان اپل به چه دلیل عاشق کارشان هستند؟

یک‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۹
مطالعه 2 دقیقه
بیزینس اینسایدر اندکی در گزارش‌های سایت Glassdoor که بررسی کارمندان در خصوص شرکت‌ها را منتشر می‌کند کاوش کرده و مواردی که کارکنان اپل در خصوص کارشان دوست دارند را بیرون کشیده است. اگر می‌خواهید بدانید که کار کردن در اپل چه نکته‌های دوست داشتنی دارد در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.
تبلیغات

 شاید به شکل نه چندان غافل‌گیر کننده‌ای، در شرکتی که توسط فردی بنیان گذارده شده که ماموریت خود را در تغییر دنیا می‌دید، این احساس که شما نیز بتوانید با کار کردن در آن چنین شانسی برای ایجاد تحول بدست آورید به تنهایی گزینه‌ی اول لیست باشد. این همان فلسفه‌ی کاری است که در یادداشت‌هایی که اپل در روز اول کاری به کارمندان جدید خود می‌دهد بازتاب یافته است. در این یادداشت گفته شده که کسانی که به اپل می‌پیوندند، مایل هستند که کارشان «به چیزی افزوده شود... چیزی مهم و بزرگ... چیزی که در هیچ کجای دیگر امکان رخ دادن نخواهد داشت.»

امکان کار کردن با «افراد روشن‌فکر و با استعداد» و حساب شدن بعنوان بخشی از یک کمپانی بزرگ که «بیشتر شبیه به مجموعه‌ای از استات‌آپ‌ها اداره می‌شود» نیز از مواردی است که انگیزه‌ی مضاعفی برای تلاش همه جانبه و ارائه‌ی بهترین کار به شمار رفته است.

این تلاش همه جانبه، توسط برخی از کارمندان بعنوان احساس خواسته شدن تعریف شده که در نتیجه موجب حس رضایت از دستیابی به اهداف بزرگ و سنگین در محدوده‌ی زمانی اندک می‌گردد و آن را عملی قهرمانانه نشان می‌دهد.

بودن بعنوان جزئی از یک شرکت در حال رشد که همچنان در حال گسترش و حرکت به سمت بازارهای جدید است آن هم در حالی که دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری در حال تعدیل نیرو و اخراج کارمندان خود هستند موجب احساس فوق‌العاده‌ هیجان انگیزی در کارکنان اپل بوده است.

این کارکنان رهبری شرکت خود یعنی تیم کوک را ستایش کرده و رتبه‌ی تایید چشمگیر 94 درصد را به او داده‌اند. این موضوع سبب اعتماد قابل توجه کارکنان به اهداف و انجام کارها بدون اعمال دخل و تصرف‌های شخصی بوده است. با این حال مبادا تصور کنید کارکنان اپل موجودات مقدسی هستند که از معادلات مادی و دنیوی نظیر حقوق و مزایا چشم‌پوشی می‌کنند تا به زیبایی کار در اپل بپردازند! حقوق و دستمزد رقابتی، وجود مزایا حتی برای کارکنان پاره وقت، چشم‌انداز شغلی در نتیجه‌ی داشتن نام اپل در رزومه، سرویس‌های رفت و آمد شرکت و حتی کیفیت غذای ارائه شده در محوطه‌های این شرکت بعنوان دلیل‌های مهم ارائه شده در این لیست مطرح هستند.

وب‌سایت Glassdoor گزارش‌های جالبی در خصوص وضعیت شرکت‌ها ارائه می‌کند که از مشارکت خود کارمندان در بررسی‌های آن نهایت استفاده انجام شده است. بصورت دائم کارمندان ارشد اپل به ارائه‌ی بررسی‌های خود می‌پردازند اما کارمندان بخش‌های فروش و اصولا قسمت‌هایی که شرایط شغلی سطح بالایی ندارند از ارائه‌ی بررسی خودداری می‌کنند یا حداقل اشتیاقی برای آن از خود نشان نمی‌دهند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ بهترین شرکت فناوری را از نظر محیط کار کدام یک می‌دانید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات