فیسبوک در حال توسعه اپلیکیشن اختصاصی دوربین است

فیسبوک در حال توسعه اپلیکیشن اختصاصی دوربین است

فیسبوک بزرگ‌ترین شبکه‌ای اجتماعی حال حاضر جهان است. کاربران فیسبوک علاقه‌ی زیادی به گشت و گذار در اپلیکیشن اختصاصی این شرکت و مشاهده‌ی مطالب و محتواهای جدید دارند. اما یکی از مشکلات اپلیکیشن فیسبوک این است که برای تولید محتوا کارایی بالایی ندارد. به همین دلیل این شرکت در حال توسعه‌ی اپلیکیشن اختصاصی دوربین است تا اشتراک محتواهای تصویری را برای کاربران آسان‌تر کند.

فیسبوک در حال حاضر ۱.۶ میلیارد نفر کاربر دارد. کاربران مشتاقی که علاقه‌ی زیادی به استفاده از اپلیکیشن اختصاصی این شرکت دارند. یکی از ایراداتی که به این اپلیکیشن وارد است، این که برای اشتراک محتوا و بخصوص محتوای تصویری مانند عکس و ویدیو، مناسب نیست. به همین دلیل است که فیسبوک به تازگی شروع به توسعه‌ی اپلیکیشن اختصاصی خود برای دوربین گوشی‌ها و تبلت‌ها کرده است.

طبق گزارش منتشر شده توسط وال استریت ژورنال، فیسبوک قصد دارد تا با این کار، کاربران را از حالت انفعالی خارج کرده و آنها را تشویق به اشتراک محتوای بیشتر کند. یکی از خطراتی که این روزها بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان را تهدید می‌کند، کم شدن علاقه‌ی کاربران به اشتراک محتوا است. نمونه‌ی اولیه‌ی این اپلیکیشن آماده شده و دقیقا مانند اپلیکیشن پیش‌فرض دوربین عمل می‌کند. یعنی بدون محیط اضافه، مستقیما وارد محیط عکس‌برداری یا فیلم‌برداری می‌شود. بعلاوه کاربران می‌توانند برای اشتراک ویدیوهای زنده نیز از این اپلیکیشن استفاده کنند که این بخش امکاناتی مشابه اپلیکیشن Periscope دارد.

البته یکی از سخنگوهای فیسبوک برخلاف کارشناسان عقیده‌ای به کم شدن علاقه‌ی کاربران برای اشتراک محتوا ندارد و بر این باور است که مقدار محتوای منتشر شده در چند سال اخیر یکسان بوده است. طبق صحبت‌های او، این اپلیکیشن تنها برای تشویق کاربران به اشتراک محتوای تصویری طراحی شده و این امکان را به کاربران می‌دهد تا محتوای تصویری خود را به راحتی در فیسبوک یا دیگر اپلیکیشن‌های متعلق به این شرکت مانند اینستاگرام منتشر کنند.

فعالیت‌های فیسبوک برای تشویق کاربران به اشتراک محتوای بیشتر، چند وقتی است که افزایش یافته، بر این اساس به تازگی اپلیکیشن محبوب MSQRD را نیز خریداری کرده است. اپلیکیشنی که به عکاسان امکان ایجاد افکت بر روی تصاویر را می‌دهد و البته امکانات تفریحی جذابی مانند عوض کردن چهره‌ی دو نفر در یک عکس را نیز دارد.

طبق اخبار منتشر شده از سوی افراد نزدیک به شرکت، اپلیکیشن دوربین اختصاصی فیسبوک در حال توسعه و آماده سازی است و البته این امکان نیز وجود دارد که اپلیکیشن به مرحله‌ی نهایی و انتشار نرسد.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده