گوگل و مایکروسافت برای کنار گذاشتن تمامی شکایت‌ های خود به توافق رسیدند

گوگل و مایکروسافت برای کنار گذاشتن تمامی شکایت‌ های خود به توافق رسیدند

موضوع شکایت میان کمپانی‌های بزرگ جدید نیست. ولی به نظر می‌رسد کاربران بیشتر از کنار گذاشته شدن این اختلافات خوشحال می‌شوند. گوگل و مایکروسافت سرانجام تصمیم گرفتند تمامی شکایت‌های‌شان از یکدیگر را در سراسر دنیا لغو کنند.

حتما بارها اخبار زیادی پیرامون شکایت‌های مربوط به کمپانی‌های مشهوری چون اپل، سامسونگ، گوگل، مایکروسافت و... از یکدیگر را شنیده‌اید. با اینکه برخی از آنها کاملا به حق است، ولی طولانی شدن اختلافات میان دو کمپانی باعث نارضایتی کاربران می‌شود.

امروز گوگل و مایکروسافت تصمیم گرفتند تمامی شکایت‌های مربوط به رگولاتوری از یکدیگر را در سراسر دنیا کنار بگذارند و پیش از مطرح شدن هرگونه شکایت رسمی، با همکاری یکدیگر مشکلات را حل کنند.

براساس بیانیه‌ای که در اختیار وب‌سایت Recode قرار گرفته، مایکروسافت و گوگل می‌گویند کمپانی‌ها باید به جای تمرکز روی پیشرفت‌های قانونی، به رقابت در مورد محصولات خود بپردازند. گوگل اعلام کرده کمپانی ما شدیدا به رقابت سخت و پرقدرت تمایل دارد، ولی بیشتر از پیشرفت‌های (اقدامات) قانونی روی شایستگی محصولات خود تمرکز می‌کنیم.

یکی از مدیران مایکروسافت نیز همین موضوعات را تایید کرده است. او به وب‌سایت ریکُد گفته که مایکروسافت بر سر کنار گذاشتن شکایات رگولاتوری خود علیه گوگل به توافق رسیده و تلاش می‌کنیم اولویت‌های قانونی خود را تغییر دهیم. ما در بخش تجارت و سرویس‌دهی به مشتریان خود روی رقابت پرقدرت تمرکز خواهیم کرد.

این خبر تنها دو روز پس از صدور جریمه اتحادیه اروپا به دلیل شکایت علیه گوگل اعلام شده ولی هر دو کمپانی به ریکد اعلام کرده‌اند که توافق آنها پیش از این تاریخ بوده است. این دومین بار طی یکسال گذشته است که مایکروسافت و گوگل بر سر پایان دادن به شکایات علیه یکدیگر توافق می‌کنند. سپتامبر گذشته هر دو کمپانی به نزاع دو ساله‌ی خود در مورد پتنت‌های اندروید پایان دادند.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده