اپل: هر کاربر روزانه 80 بار قفل تلفن خود را باز می کند

اپل: هر کاربر روزانه 80 بار قفل تلفن خود را باز می کند

اپل در کنفرانس خبری که اخیرا در مورد لایه‌های امنیتی گوشی‌هایش برگزار کرد، یک آمار جالب از کاربران آیفون داد. طبق ادعای این شرکت، هر کاربر به طور میانگین روزانه ۸۰ بار قفل گوشی خود را باز می‌کند. آمار دیگر این بود که اکثر کاربران، از قفل‌های امنیتی قوی مانند حسگر اثر انگشت یا کد‌های پین چند رقمی برای حفاظت از دستگاه خود استفاده می‌کنند.

کنفرانس خبری اخیر اپل پیرامون امنیت در نظر گرفته شده توسط این شرکت برای دستگاه‌هایش بود. اپل بار دیگر عنوان کرد که با قدرت بیشتر در حال کار روی پروتکل‌های امنیتی است تا دسترسی دولت‌ها به اطلاعات اشخاص را محدود کند. این شرکت در خلال این مراسم آمار جالبی نیز در ارتباط با کاربران آیفون ارائه کرد.

طبق ادعای اپل، هر کاربر به طور میانگین، روزانه ۸۰ بار قفل آیفون خود را باز می‌کند. آمار دیگر در مورد استفاده‌ی کاربران از پروتکل‌های امنیتی قوی است. اپل عنوان می‌کند که ۸۹ درصد از کاربرانش از حسگر اثر انگشت یا قفل‌های پین چند کاراکتری برای حفاظت از دستگاه خود استفاده می‌کنند. در سال ۲۰۱۳، آماری منتشر شد مبنی بر این که هر کاربر گوشی هوشمند، روزانه به طور میانگین ۱۵۰ بار گوشی خود را چک می‌کند. از آنجا که در بسیاری از مواقع افراد برای چک کردن پیام‌ها و عنوان ایمیل‌ها و غیره تنها به مشاهده‌ی صفحه‌ی قفل اکتفا می‌کنند و قفل گوشی را باز نمی‌کنند، این آمار به عدد ۸۰ بار اپل نیز نزدیک است. این آمار علاوه بر آن که برای اپل از لحاظ امنیتی خوشحال کننده است و نشان می‌دهد که کاربران به امنیت اطلاعات خود اهمیت می‌دهند، نگرانی‌هایی را نیز به دنبال دارد. آمار ارائه شده، به نوعی اعتیاد افراد جوامع را به گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده