ال جی از توسعه دهندگان برای ساخت ماژول ویژه جی 5 دعوت کرد

ال جی از توسعه دهندگان برای ساخت ماژول ویژه جی 5 دعوت کرد

ماژول‌های ال‌جی جی ۵ که به نام LG Friends شناخته می‌شوند، قطعات اضافی هستند که با اتصالی خاص به این گوشی متصل می‌شوند. ال‌جی در ابتدای عرضه‌ی این گوشی تعدادی ماژول به همراه آن عرضه کرد و حال گفته می‌شود این شرکت قصد دارد امکاناتی را برای دیگر توسعه‌دهندگان آماده کند تا ماژول‌های بیشتری برای این گوشی طراحی و تولید کنند.

ال‌جی جی ۵ را می‌توان خلاقانه‌ترین گوشی هوشمند موجود در بازار دانست. ماژول‌های اضافی این گوشی، نوآوری خاصی بودند که ال‌جی در ساخت پرچمدار سال ۲۰۱۶ خود از آن استفاده کرد. حال چند ماه پس از معرفی رسمی جی ۵، ال‌جی تصمیم گرفته تا امکاناتی فراهم کند که دیگر سازندگان و توسعه‌دهندگان هم بتوانند برای جی ۵، ماژول تولید کنند.

چهارمین کنفرانس توسعه‌دهندگان ال‌جی، ۱۵ آوریل در شهر سان فرانسیسکو برگزار می‌شود. شرکت کره‌ای در این مراسم به توسعه‌دهندگان و علاقمندان، نحوه‌ی برنامه‌نویسی و تولید سخت‌افزاری ماژول‌ها را آموزش می‌دهد. کیت‌های توسعه‌ی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ال‌جی نیز برای این مراسم آماده شده‌اند که طراحی و تولید اپلیکیشن و سخت‌افزار ماژول‌ها را راحت‌تر می‌کنند. توسعه‌دهندگان هم‌چنین نحوه‌ی توسعه‌ی اپلیکیشن برای کنترل دوربین LG 360 Cam و هدست واقعیت مجازی LG 360 VR را نیز در این کنفرانس آموزش می‌بینند.

بعلاوه، ال‌جی قصد دارد برای عرضه‌ی محصولات و ماژول‌های توسعه‌دهندگان، یک مارکت ارائه دهد تا بتوانند محصولات خود را به صورت مستقیم به فروش برسانند. این اقدام ال‌جی برای جلب نظر توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌تواند نشان‌دهنده‌ی عزم راسخ این شرکت برای پیشرفت تکنولوژی گوشی‌های ماژولار باشد. پیش از این مدیران طراحی این شرکت اعلام کرده بودند که جی ۵ آخرین گوشی هوشمند ال‌جی نخواهد بود و بعید نیست که روند ساخت چنین محصولاتی، به روندی دائمی برای این شرکت تبدیل شود.

منبع ubergizmo
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده