گوگل و ورایزون در صف خریداران یاهو قرار می‌گیرند

گوگل و ورایزون در صف خریداران یاهو قرار می‌گیرند

طبق آخرین اخبار منتشر شده، گوگل و شرکت مخابراتی ورایزون نیز به جمع پیشنهاددهندگان خرید شرکت یاهو اضافه خواهند شد. زمان برای ارائه‌ی پیشنهاد خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو تا ۱۱ فوریه باقی است. گفته می‌شود ورایزون برای خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو و سهام این شرکت در یاهوی ژاپن رقمی کمتر از ۸ میلیارد دلار را پیشنهاد خواهد کرد.

مدیران یاهو پس از سه سال تلاش تقریبا بی‌ثمر، برای ایجاد تغییرات اساسی و پیشرفت وضعیت شرکت، تصمیم به فروش هسته‌ی اینترنتی این شرکت گرفته‌اند. شرکت‌های زیادی برای این خرید ابراز علاقه کرده‌اند و به تازگی نام شرکت مخابراتی ورایزون و نیز غول جستجوی اینترنتی یعنی گوگل نیز در لیست این خریداران مشاهده می‌شود.

گفته می‌شود ورایزون برای خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو رقمی کمتر از ۸ میلیارد دلار را پیشنهاد خواهد کرد و طبق اخبار منتشر شده، در صورت موفقیت‌آمیز بودن این خرید، مدیران ورایزون قصد دارند تا مریسا مایر را با مدیر عامل فعلی AOL، تیم آرمسترانگ (Tim Armstrong) و مدیر اجرایی ارشد ورایزون، مارنی والدن (Marni Walden) تعویض کنند.

مایکروسافت، AT&T و Comcast نیز که پیش از این برای این خرید بزرگ ابراز علاقه کرده بودند، در حال انصراف از ارائه‌ی پیشنهاد هستند و البته ممکن است مایکروسافت به شرکت برنده در این مزایده، مبلغی را به عنوان سرمایه‌گذاری ارائه کند. بعلاوه، شرکت Softbank نیز که بیشترین سهام یاهوی ژاپن را در اختیار دارد، علاقه‌ای برای خرید هسته‌ی اینترنتی این شرکت نشان نداده است.

سرمایه‌گذاران یاهو پس از سقوط یک درصدی ارزش سهام این شرکت و شکست خوردن تلاش‌های سه‌ساله‌ی مدیرعامل آن یعنی مریسا مایر برای ایجاد تغییرات اساسی، تصمیم به فروش هسته‌ی اینترنتی این شرکت گرفتند و البته آنها به خریداران بالقوه‌ی یاهو نیز اعلام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌کنند درآمد این شرکت در سال جاری میلادی ۱۵ درصد دیگر نیز افت داشته باشد. در مورد دلیل پیشنهاد خرید از طرف زیرمجموعه‌ی بزرگ هولدینگ آلفابت، یعنی گوگل، نمی‌توان اظهار نظر صریحی داشت و بعلاوه مدیران و کارشناسان یاهو نیز از پاسخ دادن در مورد این اخبار، خودداری می‌کنند.

منبع inc
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده