کنفرانس BUILD 2016 مایکروسافت؛ هرآنچه انتظار داریم ببینیم

کنفرانس BUILD 2016 مایکروسافت؛ هرآنچه انتظار داریم ببینیم

کنفرانس سالانه بیلد ۲۰۱۶ مایکروسافت (Microsoft BUILD 2016) به زودی برگزار خواهد و می‌خواهیم در این مطلب لیستی از موضوعات احتمالی که قرار است در مورد آن‌ها بیشتر بشنویم و نیز نکات و دیگر جزئیات کنفرانس مورد بحث را با یکدیگر مرور کنیم. با زومیت همراه باشید.

به تازگی ردموندی‌ها لیست موضوعات کلی کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ را منتشر کرده‌اند، و به نظر می‌رسد فناوری‌های ابری و اینترنت اشیاء امسال از جایگاه ویژه‌ای برخوردار باشند و گام بزرگی در این فناوری‌ها برداشته شود.

کنفرانس سالیانه توسعه‌دهندگان مایکروسافت از تاریخ ۳۰ مارس تا ۱ آوریل (۱۱ تا ۱۳ فروردین) و در سان‌فرانسیسکو برگزار خواهد شد. مایکروسافت نطق‌های روز اول و دوم را در وب‌سایت بیلد، استریم خواهد کرد (روزهای چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰ صبح به وقت محلی). دیگر موضوعات ضبط خواهند شد و سپس در اواخر هفته آینده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

برخی از موضوعاتی که پیش‌تر در رسانه‌های معتبر خارجی منتشر شده‌اند و انتظار می‌رود در کنفرانس امسال توسعه‌دهنگان مایکروسافت در مورد آن‌ها صبحت شود، در زیر آمده است:

 • شعار جدید مایکرسافت: اول فناوری ابری و دوم ویندوز
 • چگونه هدست واقعیت مجازی هولو لنز مایکروسافت با Holoportation می‌تواند ارتباطات را تغییر دهد
 • مایکروسافت گراف: روشی برای ساخت اپلیکیشن‌های باهوش‌تر و بهتر
 • راهبرد چند جانبه‌ی مایکروسافت برای صحبت با دستگاه‌های اینترنت اشیاء
 • پیش‌نمایش نسخه بعدی ویژال استودیو
 • مایکروسافت اتصال‌‌دهنده‌های آفیس ۳۶۵ را به عنوان بخشی از گروه‌ها عرضه خواهد کرد

لیست موضوعات امسال در این کنفرانس که مایکروسافت آن را نسبت به سال‌های گذشته زودتر ارائه کرده به صورت دقیق و کامل در مورد اینکه قرار است چه در این مراسم بگذرد، ما را آگاه خواهد کرد.

همانطور که که انتظار می‌رفت، توسعه‌ی بازی یکی از این موضوعات خواهد بود. همانطور که احتمال می‌رفت مایکروسافت راهنمای بیشتری را برای توسعه‌دهندگان ارائه خواهد کرد که در آن به چگونگی ساختن اپلیکیشن‌های گسترده ویندوز برای ایکس‌باکس پرداخته شده است.

جای تعجب نیست که موضوعات مرتبط با بخش توسعه‌ی اپلیکیشن‌های گسترده‌ی ویندوز کم هستند و در آن‌ بیشتر به مواردی چون پلتفرم اطلاع‌رسانی‌ها، بخش اکشن‌ سنتر، و کاهشی‌های تعاملی زنده اشاره کرد. موضوع دیگری هم وجود دارد که درباره‌ی برنامه‌ریزی آمورش‌های آکادمیک برای فناوری هولوگرافیک برای کسانی است که کیت‌های توسعه‌ی هولولنز را خریداری کرده‌اند. محتوای این آموزش‌ها به نحوه‌ی ساختن اپلیکیشن‌های گسترده‌ی پلتفرم ویندوز برای هولولنز اشاره دارد. اینگونه اپلیکیشن‌ها توسط مایکروسافت 2D apps نامیده شده‌اند.

اطلاعاتی در مورد تکامل پلتفرم توسعه‌ی میکروسرویس‌های آزور (Azure) هم بیان خواهد شد که این کمپانی لقب آن را Azure Service Fabric تعیین کرده. آژور سال گذشته توسط مایکرسافت به صورت رسمی معرفی شد.

موضوعات مهم دیگر در کنفرانس BUILD 2016:

 • چگونه می‌توان با .NET در حالت متن باز، اپلیکیشن‌های اندروید، iOS، لینوکس، مک و ویندوز را ساخت.
 • ساخت اپلیکیشن‌هایی که از سرویس‌های هوشمند بهره می‌برند ( مطمئنا پروژه‌ی آکسفورد یکی از این موارد خواهد بود)
 • پلتفرم اپلیکیشن در ویندوز سرور ۲۰۱۶
 • احتمال ارائه‌ی پیشنهادهای ویژه‌ی بسته‌های جامع نرم‌افزاری VS/Xamrin
 • اطلاعات بیشتر در مورد پروژه‌ی قرن (Project Centennial)
 • خبرهای جدید در مورد بینگ به عنوان توسعه‌دهنده

درحالیکه هفته‌ی گذشته برای مایکروسافت چندان خوب نبوده، اما به زودی با کنفرانس بیلد سال میلادی جاری، قطعا خبرهای مهم و جذابی از این غول نرم‌افزاری خواهیم شنید.

نظر شما در مورد این کنفرانس چیست؟ به نظر شما چه موضوعات دیگری علاوه بر مواردی که اشاره کردیم، احتمال دارد در BUILD 2016 مطرح شوند؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع zdnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده