گوگل امکان تست مستقیم دموی بازی‌های اندرویدی را از صفحه‌ی نتایج جستجو فراهم می‌کند

گوگل امکان تست مستقیم دموی بازی‌های اندرویدی را از صفحه‌ی نتایج جستجو فراهم می‌کند

گوگل اخیرا در کنفرانس توسعه دهندگان بازی‌های ویدئویی، از قابلیت‌های متنوع و جذابی نظیر اجرای مستقیم دموی بازی‌ها از صفحه‌ی نتایج جستجوی گوگل، برای اپلیکیشن Play Games خود رونمایی کرده است. با زومیت همراه باشید.

شرکت گوگل در کنفرانس توسعه‌ دهندگان بازی‌های ویدئویی خود که در شهر سن فرانسیسکو برگزار شد، مجموعه‌ای از قابلیت‌های جدید را برای Play Games معرفی کرد؛ از بین این قابلیت‌ها شاید جذاب‌ترین مورد، نوع جدیدی از تبلیغ باشد. قابلیت یاد شده که گوگل آن را "search trial run ads" می‌نامد، این امکان را به کاربر می‌دهد که بلافاصله پس از جستجوی عنوان یک بازی، آن را امتحان کند، به اینصورت که پس از جستجوی عنوان یک بازی به کمک Google، کلیدی با عنوان "try now" در صفحه‌ی نتایج نمایش داده می‌شود، با لمس این کلید کاربر قادر خواهد بود تا یک دموی ۱۰ دقیقه‌ای از بازی را بدون نیاز به نصب، تجربه کند. گوگل در ماه دسامبر سال گذشته نیز نسخه‌ی بسیار محدودی از چنین تبلیغی را به اجرا در آورده بود. پیش‌بینی می‌شود که قابلیت تبلیغاتی جدید طی هفته‌های آینده در دستگاه‌های اندرویدی ظاهر شود.

search trial run ads

گوگل به منظور جذب توسعه دهندگان خلاق و نوظهور و حمایت از آن‌ها، بخش جدیدی را به فروشگاه Play با عنوان "indie corner" اضافه کرده است. در این بخش شاهد مجموعه‌ای از بازی‌های ویدئویی مستقل موجود در فروشگاه Play هستیم. به گفته‌ی بن فرنکل، مدیر محصول Play Games، در حالی که معیار اصلی برای اضافه کردن این بازی‌ها به بخش indie corner، کیفیت آن‌هاست، گوگل قصد نمایش عناوینی را دارد که از قابلیت‌های مختلف Play نظیر لیدربورد و اچیومنت‌ نیز بهره می‌گیرند.

وی می‌گوید:

در وهله‌ی اول بازی‌ها باید کیفیت بالایی داشته باشند. ما به دنبال بازی‌هایی هستیم که به خوبی قابلیت‌های پلتفرم ما را به نمایش بگذارد.

اگر چه مخاطب بسیاری از قابلیت‌هایی که گوگل برای Play Games معرفی کرده است، توسعه دهندگان هستند، اما برخی دیگر نیز مانند قابلیت تبلیغاتی جدید "search trial run ads"، برای کاربران عادی در نظر گرفته شده است. در این بین گوگل از API جدیدی نیز پرده‌برداری کرد که به توسعه دهندگان امکان اضافه کردن قابلیت ضبط ویدئو و استریم زنده را به بازی‌های خود، می‌دهد. طبق گفته‌ی گوگل ویدئوهای ضبط و استریم شده را می‌توان در طی "چند قدم ساده" مستقیما در شبکه‌ی یوتیوب پخش کرد. گفته می‌شود که این API در طی ماه‌های آینده در دسترس توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده