پتنت جدید سامسونگ و امکان استفاده از تکنولوژی لیزری در گوشی‌ های هوشمند

پتنت جدید سامسونگ و امکان استفاده از تکنولوژی لیزری در گوشی‌ های هوشمند
به تازگی سامسونگ یک پتنت جدید در زمینه‌ی تشخیص علائم حیاتی به ثبت رسانده است. این پتنت استفاده از لیزر در گوشی‌های هوشمند را برای رهگیری سلامت نشان می‌دهد. با زومیت همراه باشید.
در روزهای اخیر اداره‌ی ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده یکی از پتنت‌های جدید سامسونگ در زمینه‌ی سلامت را منتشر کرده است. این پتنت احتمال استفاده از فناوری لیزر در گوشی‌های هوشمند با نام laser speckle interferometric را نشان می‌دهد. به کمک این تکنولوژی و با استفاده از لیزر می‌توان علائم حیاتی بدن از جمله ضربان قلب، فشار خون، سرعت جریان خون و وضعیت پوست را تحت کنترل و پالایش قرار داد. در توضیحات این پتنت نوشته شده که این فناوری در گوشی‌های موبایل، تبلت‌ها و حتی‌ گجت‌های پوشیدنی کاربرد دارد.

پرتو لیزر از منبع خود در گوشی‌ به سمت پوست فرد تابیده می‌شود. با تشکیل الگوی نقطه‌ای بر روی پوست و هم زمان با ضربان نبض و حرکت این الگو، داده‌ها به سمت گوشی فرستاده می‌شوند و می‌توان علائمی چون شدت جریان خون را در بدن رهگیری کرد. سامسونگ این پتنت را در سپتامبر سال گذشته به ثبت رسانده و هنوز نمی‌توان در مورد استفاده‌ی این فناوری در محصولات هوشمند آینده‌ی سامسونگ اظهار نظر کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده