سونی با افزایش میانگین قیمت گوشی‌های هوشمندش، به ازای هر دستگاه بالاترین درآمد را در بین اندرویدی ها کسب می‌کند

سونی با افزایش میانگین قیمت گوشی‌های هوشمندش، به ازای هر دستگاه بالاترین درآمد را در بین اندرویدی ها کسب می‌کند

سونی موبایل در ماه‌های گذشته وضعیت چندان مطلوبی را پشت سرنگذاشته و به نظر می‌رسد این کمپانی برای رسیدن به روزهای روشن، راه درازی را در پیش رو دارد؛ هرچند آمارهای منتشر شده نشان از این دارد که این کمپانی از فروش هر دستگاه گوشی هوشمند سودی نزدیک به اپل را به جیب می‌زند. با زومیت همراه باشید.

سونی موبایل یکی از بخش‌های کمپانی معظم ژاپنی است که در چند سال اخیر با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کرده است. این کمپانی که در زمینه‌ی فروش گوشی‌های هوشمند چندان با اقبال کاربران روبرو نشده، در تلاش است تا سرنوشت خود را با روزهای خوب پیوند دهد. در همین راستا آمارهای منتشر شده نشان از این دارد که سونی پس از اپل بیشترین سود را از فروش هر دستگاه گوشی هوشمند به جیب می‌زند که بسیار جالب توجه است.

میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند

در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی، ال‌جی از طریق فروش گوشی‌های هوشمند متضرر شده؛ در حالی که سونی سود اندکی را به دست آورده است. با نگاهی به آمار می‌توان دید که میانگین قیمت فروش گوشی‌های هوشمند سری اکسپریا به دوبرابر محصولات ال‌جی افزایش یافته و این روند در حال افزایش روزافزون است.

میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند

قیمت میانگین فروش گوشی‌های هوشمند شامل قیمت در نظر گرفته شده برای کل محصولات عرضه شده توسط کمپانی است. اپل دارای بیشتری میانگین قیمت فروش است که این موضوع برگرفته از فروش دو نسخه‌ از گوشی هوشمند آیفون با قیمتی است که عموما از اندرویدی‌ها بسیار بالاتر است. سونی در رده‌بندی تولیدات از نظر میانگین قیمت فروش بین اپل و اچ‌تی‌سی قرار گرفته است. در صورتی که نگاهی به طیف محصولات سری اکسپریا داشته باشیم، انواع محصولات شامل سری Z ،M و C را مشاهده خواهیم کرد که البته در یک سال اخیر خبری از محصولات پایین رده‌ی E نیست.

میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند

به نظر می‌رسد تغییر سیاست‌های سونی نتیجه داده؛ چراکه سود کسب شده توسط سونی به ازای فروش هر دستگاه به ۲۶ دلار افزایش یافته است. سامسونگ از این نظر با کسب ۲۳ دلار پایین‌تر از سونی قرار می‌گیرد؛ در حالی که اپل با کسب ۱۸۴ دلار به ازای هر گوشی دست نیافتنی شده است. کمپانی‌های دیگری نیز نظیر ال‌جی وجود دارند که با فروش هر دستگاه متضرر شده و منابع مالی خود را نیز از دست می‌دهند.

میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند

نکته‌ی دیگری که با نگاه به نمودارها مشخص می‌شود، عدم بهره‌وری در تولید گوشی‌های هوشمند است. برای مثال می‌توان به اچ‌تی‌سی اشاره کرد که فاصله‌ی زیادی بین سود کسب شده با میانگین قیمت تعیین شده برای هر گوشی وجود دارد. در میان تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، سامسونگ بخش بزرگی از چرخه‌ی تولید محصولات خود را در اختیار دارد و از این‌رو این کمپانی قادر است تا کاهش روز افزون میانگین قیمت گوشی‌های هوشمندش را با افزایش فروش جبران کند. سونی نیز تنها کمپانی اندرویدی است که میانگین قیمت گوشی‌هایش روز به روز افزایش پیدا می‌کند. میانگین فروش گوشی‌های هوشمند اپل نیز با رقم بالای ۷۰۰ دلار بر صدر جدول خیمه زده است.

میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند

یکی دیگر از موارد جالب، چگونگی انتقال کاربران در بین کمپانی‌ها است. برای مثال اچ‌تی‌سی بخش بزرگی از کاربران خود را از دست داده و شاهد مهاجرت این افراد به سمت سامسونگ است. خود سامسونگ نیز که مورد هجوم کمپانی‌های چینی قرار گرفته، شاهد جذب شدن کاربرانش توسط هواوی است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده