گوگل اپلیکیشنی را برای پرداخت بدون نیاز به خارج کردن گوشی از جیب معرفی کرد

شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۳
مطالعه 2 دقیقه
گوگل امروز اپلیکیشنی را برای انجام پرداخت‌ها بصورت آزمایشی با نام Hands Free منتشر کرد که می‌توان با استفاده از آن پرداخت‌های خود را بدون نیاز به بیرون آوردن گوشی از جیب انجام داد. با زومیت همراه باشید.

 گوگل امروز اپلیکیشنی را بصورت آزمایشی برای iOS و اندروید با نام Hands Free منتشر کرد که می‌توان با استفاده از آن پرداخت‌ پول را بدون نیاز به خارج کردن گوشی انجام داد. اپلیکیشن منتشر شده توسط گوگل که Hands Free نام دارد برای دو پلتفرم اندروید و iOS توسعه یافته و از ارتباط وای-فای، بلوتوث و جی‌پی‌اس به منظور ردیابی کاربر و تشخیص قرار گرفتن در نزدیکی یک سیستم پرداخت استفاده می‌کند. برای مثال می‌توان به قرار گرفتن در نزدیکی یک رستوران یا فروشگاه استفاده کرد. برای استفاده از این اپلیکیشن تنها کاری که باید کرد، بر زبان جاری کردن عبارت "I 'll pay with Google" است. در این نوع پرداخت، طرف مقابل با تایید ماهیت شما از طریق تصدیق تصویر شما، مبلغ مورد نظر را دریافت می‌کند. در حال حاضر این سرویس تنها در ساحل جنوبی سن فرانسیسکو قابل استفاده است و از جمله‌ی فروشگاه‌ها و رستوران‌هایی که از این امکان پشتبیانی می‌کنند، می‌توان به مک‌دونالد، پاپا جان و سایر فروشگاه‌های موجود در این منطقه اشاره کرد.

اپلیکیشن Hands Free برای اولین بار در ماه می سال ۲۰۱۵ میلادی و در جریان کنفرانس توسعه‌‌دهندگان این کمپانی معرفی شد. این سرویس برای قرار گرفتن در کنار سرویس دیگر گوگل که اندروید پی نام دارد، توسعه یافته است. اندروید پی در حال حاضر بیش از ۹ میلیون کاربر ثبت نام شده دارد؛ با این وجود گوگل در پی آن است تا به کنکاش در آینده‌ی سیستم‌های پرداخت ادامه داده و یکی از پیشگامان در این حوزه باشد.

فروشندگان و صندوق داران می‌توانند با چک کردن مشخصات و تصویری که شما در Hands Free ثبت کرده‌اید، هویت شما را اهراز کنند. البته گوگل اعلام کرده که در حال طراحی یک سیستم تصویربرداری مبتنی بر دوربین‌ها برای فروشگاه‌ها است تا با استفاده از آن تصویر پرداخت‌کننده را ثبت کرده و بصورت خودکار اطلاعات به دست آمده را با داده‌های وارد شده توسط کاربر در Hands Free مقایسه کند. براساس اطلاعات ارائه شده تمام تصاویر ثبت شده توسط Hands Free به سرعت حذف خواهند شد.

لینک دانلود

البته باید به این موضوع اشاره کرد که تمام تلاش‌های پیشین که توسط پی پال و اسکوار انجام شده، با شکست روبرو بوده است. دلیل شکست تلاش‌های پیشین، تعداد کم فروشگاه‌ها و رستوران‌های مشارکت‌کننده و سهولت استفاده از کارت اعتباری با توجه به معماری مورد استفاده در سیستم‌های قبلی بوده است. اندروید پی که هم اکنون اصلی‌ترین سرویس گوگل برای انجام پرداخت‌های الکترونیک است، از ارتباط NFC برای پرداخت استفاده می‌کند. حال باید دید که آیا حذف NFC و نیاز برای خارج کردن گوشی می‌تواند موفق شود یا خیر؟ نظر شما در این خصوص چیست؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود