اپل توسعه دهنده Signal، پیام‌ رسان مورد علاقه ادوارد اسنودن را به استخدام خود درآورد

اپل توسعه دهنده Signal، پیام‌ رسان مورد علاقه ادوارد اسنودن را به استخدام خود درآورد

اپل در طی سال افراد زیادی را به استخدام خود درمی‌آورد، اما در این بین و در طی هفته‌ی گذشته استخدام جالبی از سوی اپل صورت گرفت که توجه‌ها را به خود جلب کرد. با زومیت همراه شوید.

اپل در طی هفته‌ی گذشته فرد ویژه‌ای را به استخدام خود درآورد؛ این فرد که فردریک جاکوبز نام دارد توسعه‌دهنده‌ی سیگنال، اپلیکیشن مورد علاقه‌ی ادوارد اسنودن است. نکته‌ی جالب در این میان، به استخدام درآمدن جاکوبز همزمان با نزاع اپل با FBI صورت می‌گیرد و می‌تواند نشانه‌ی جالبی در این میان باشد.

سیگنال اپلیکیشن پیام‌رسان ایمن است که در بین فعالان امنیت سایبری طرفداران خود را داشته و همواره مورد تحسین بوده است. حتی ادوارد اسنودن نیز مدعی است که هر روز از این اپلیکیشن بهره می‌برد. جاناتان زودزیارسکی، محقق در زمینه‌ی امنیت سایبری بیان کرده که این اپلیکیشن تقریبا غیرقابل نفوذ بوده و کمتر اطلاعاتی را می‌توان از آن استخراج کرد.

در حال حاضر مشخص نیست که جاکوبز چه وظیفه‌ای را در اپل بر عهده خواهد داشت؛ اما با توجه به اینکه اپل قصد دارد امنیت سیستم‌عامل و آیفون‌های خود را بالا ببرد، می‌توان این استخدام را نیز توجیه کرد. اپل مدعی شده امنیت آیفون‌ها را به قدری بالا خواهد برد که حتی خود این شرکت نیز نتواند آن را هک کند.

این کار اپل هر چه که باشد پیام واضحی دارد و این که اپل از موضع خود در برابر FBI کوتاه نخواهد آمد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده