اوپو پتنت جدیدی در مورد تغییر رنگ خودکار رابط کاربری ثبت کرد

اوپو پتنت جدیدی در مورد تغییر رنگ خودکار رابط کاربری ثبت کرد

اوپو یکی از کمپانی‌های نوظهور و پیشرو در زمینه تولید تلفن همراه هوشمند است. این شرکت که بیشتر برای تولید تلفن‌های هوشمند با سخت‌افزار قوی و قیمت مناسب شناخته می‌شود، با سرعت مناسبی در حال پیشرفت در این بازار است. به تازگی یک پتنت جدید از Oppo ثبت شده است که طرحی برای تغییر رنگ خودکار رابط کاربری با توجه به رنگ لباس کاربر است.

افراد زیادی را می‌بینیم که برای زیبایی و حفظ ظاهر، قاب‌های محافظ رنگی مختلفی برای گوشی هوشمند خود خریداری می‌کنند و به نسبت رنگ لباسشان، در مواقع مختلف از قاب‌های رنگی استفاده می‌کنند. شرکت اوپو در پتنتی که به تازگی به ثبت رسانده است، طرحی را عنوان کرده که در صورت اجرا شدن آن، تم رنگی رابط کاربری گوشی نیز به نسبت رنگ لباس کاربر تغییر می‌کند.

طبق توضیحات پتنت ثبت شده، گوشی تلفن همراه تصویری از کاربر ضبط می‌کند و با آنالیز رنگ‌های موجود در آن، یک خروجی از میانگین رنگ موجود در لباس کاربر تولید می‌کند. پس از آن رابط کاربری با توجه به این میانگین رنگ، یک تم رنگی را انتخاب کرده و اعمال می‌کند.

البته هنوز خبری از اجرای این پتنت توسط Oppo یا دیگر شرکت‌ها در دسترس نیست. ممکن است که خود شرکت اوپو هم برای اجرای این طرح عجله‌ای نداشته باشد و تنها برای جلوگیری از ثبت این ایده و طرح توسط دیگر شرکت‌ها، آن را ثبت کرده باشد.

 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده