درگاه جادویی ال جی جی 5 چگونه عمل خواهد کرد؟

پنج‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۹
مطالعه 3 دقیقه
زمان زیادی تا برگزاری کنگره جهانی موبایل 2016 باقی نمانده که بازار افشای اطلاعات پرچمداران جدید داغ داغ است. پیش از این تصاویر فاش شده گلکسی اس ۷ را در زومیت دیدید؛ و همینطور می‌دانیم که بسیاری از برندهای کمتر شناخته شده در زمینه گوشی‌های هوشمند، مانند اچ‌پی، خود را برای حضور در این کنگره آماده کرده‌اند. اما امروز تصویر تازه فاش شده از جی 5 ال‌جی، یک امکان جالب از پرچمدار جدید این شرکت را به نمایش می‌گذارد.

پرچمدار جدید ال‌جی، دوم اسفند و در کنگره جهانی موبایل (MWC 2016) در بارسلون معرفی خواهد شد. این کمپانی G5 را همزمان با گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج به نمایش خواهد گذاشت. هرچند تا به امروز عکس‌ها و اطلاعات زیادی از جی ۵ فاش شده است؛ دیروز تصویری از این گوشی منتشر شد که احتمالا بهترین اطلاعات را درباره امکانات این نسخه جدید از پرچمدار شرکت ال‌جی در اختیار ما خواهد گذاشت. یکی از اطلاعاتی که پیش از این دست‌به‌دست می‌چرخید امکانِ«توسعه‌ی سخت‌افزار» در جی ۵ بود که کمی عجیب به نظر می‌رسید. هرچند با توجه به عکس جدید همه چیز واضح‌تر به نظر می‌رسد.

طبق گزارش‌های قبلی، ال‌جی جی ۵ دارای یک «درگاه جادویی» خواهد بود که به کاربران اجازه می‌دهد تجهیزات جانبی مختلفی را به انتهای دستگاه اضافه کنند. در تصویر فاش شده می‌توانید یک دستگاه جی ۵ طلایی را ببینید که یک ماژول تقریبا بزرگ به پایین آن متصل شده است. تصویر این گوشی ظاهرا طراحی مشابه سایر تصاویر فاش شده تا به امروز دارد. در تصویر می‌توانید یک دوربین با شکلی خاص به همراه یک فلش ال‌ای‌دی و یک لیزر اتوفوکوس را ببینید. در زیر این تجهیزات هم اسکنر اثرانگشت مشخص است. همچنین در سمت چپ گوشی دکمه‌های فیزیکی صدای گوشی مشخص است.

بهتر است کمی درباره ماژول انتهای گوشی صحبت کنیم. با اینکه در نگاه اول این ماژول ممکن است مانند یک باتری اضافی متصل به گوشی به نظر برسد اما احتمالات دیگری هم پیش رو است. با اینکه پک باتری اضافی کاملا محتمل است، اما در تصویر می‌توان دکمه‌ها و امکاناتی را در کناره‌ی این ابزار دید. هرچند تصویر تقریبا تار است اما جزئیاتِ این ماژول جانبی بیشتر از یک باتری ساده به نظر می‌‌رسد. منبع عکس احتمال می‌دهد که این ماژول نوعی امکانِ اضافه برای دوربین باشد که دور از تصور هم نیست. البته احتمال اینکه این بخش نوعی اسپیکر اضافی باشد نیز وجود دارد. با این حال باید تا دوم اسفند صبر کنیم تا مشخص شود ال‌جی چه امکاناتی را برای جی ۵ در نظر گرفته است. با اینکه اضافه کردن چنین ماژول‌هایی به گوشی چندان زیبا نیست اما می‌تواند امکانات جدیدی را به این اسمارت‌فون اضافه کند و وجود چنین امکانی در جی ۵ بسیار جالب به نظر می‌رسد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود