آیپدهای اپل همچون آیفون فصل اول ۲۰۱۶ از نظر کاهش فروش رکورد شکنی می‌کنند

آیپدهای اپل همچون آیفون فصل اول ۲۰۱۶ از نظر کاهش فروش رکورد شکنی می‌کنند

بسیاری از تحلیل‌گران در پیش‌بینی‌های خود سه ماهه‌ی اول سال جاری میلادی را که از ژانویه گذشته آغاز شده، اولین فصل در تاریخ اپل لقب داده‌اند که فروش آیفون برای اولین بار طی آن رشدی منفی را تجربه خواهد کرد. تحلیل‌ها نشان از این دارند که نه تنها فروش آیفون کاهش خواهد یافت، بلکه آیپد‌های این کمپانی نیز کاهش بی سابقه‌ای را به خود خواهند دید.

بسیاری از پیش‌بینی‌های صورت گرفته نشان از این دارند که فروش آیفون‌های اپل برای اولین بار در تاریخ عرضه‌ی این محصول در فصل جاری میلادی با کاهش روبرو شده و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته فروش کمتری را تجربه خواهد کرد. اپل در سه ماهه‌ی منتهی به سال ۲۰۱۶ میلادی که همزمان با اولین فصل عرضه‌ی آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس بود، موفق شد تا رکورد فروش سال گذشته را با تغییرات اندکی پشت سر بگذارد، اما به نظر می‌رسد کاپرتنینویی‌ها نمی‌توانند در فصل اول سال ۲۰۱۶ از این موضوع فرار کرده و برای اولین بار شاهد کاهش فروش آیفون خواهند بود. اپل موفق شد تا در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۷۴.۸ میلیون دستگاه آیفون به فروش برساند.

اما به نظر می‌رسد مساله‌ی کاهش فروش فقط گریبان‌گیر آیفون‌های کمپانی نیز نشده و فروش آیپد‌ها نیز از نظر کاهش رکوردشکنی خواهد کرد. بازوی تحقیقاتی دیجی‌تایمز پیش‌بینی کرده که اپل در سه ماهه‌ی جاری میلادی بیش از ۹.۸ میلیون دستگاه آیفون به فروش خواهد رساند که این فروش نشان از کاهش ۳۹.۱ درصدی در مقایسه با سه ماهه‌ی قبل و ۲۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال پیش دارد.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط دی‌جی تایمز انتظار می‌رود تا در زمستان ۲۰۱۶ شاهد فروش بیش از ۴۶.۶۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند باشیم که در مجموع بیش از ۲۸.۶ درصد کاهش در مقایسه با فصل پیش و ۸.۶ درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال پیش دارد. اپل با در اختیار گرفتن بیش از ۲۱ درصد از تبلت‌های عرضه شده به بازار در فصل جاری، جلوتر از سامسونگ با در اختیار گرفتن ۱۴ درصد از تبلت‌های عرضه شده قرار گرفته است. در رتبه‌های بعدی لنوو و آمازون قرار خواهند گرفت که به ترتیب ۷.۲ و ۵.۸ درصد از بازار را در اختیار دارند. هواوی با در اختیار گرفتن ۴ درصد از تبلت‌های عرضه شده به بازار، رده‌ی پنجم را مال خود می‌کند.

کمپانی‌های ایسوس، مایکروسافت، تی سی ال، ال‌جی و ایسر به ترتیب رتبه‌های ششم تا دهم را مال خود خواهند کرد. اما شاید از خود بپرسید که تبلت‌ها با چه سایز نمایشگری بیش از دیگران توسط کاربران خریداری شده و در واقع محبوب هستند؟ نمونه‌های مجهز به نمایشگر ۷ اینچی با در اختیار گرفتن ۳۵.۴ درصد از تبلت‌های عرضه شده، محبوب‌ترین نسخه از تبلت‌های به فروش رفته هستند. با توجه به محبوبیت آیپد مینی اپل با نمایشگر ۷.۹ اینچی، این محصول بیش از ۱۳.۸ درصد از تبلت‌های عرضه شده به بازار جهانی در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده‌ است. به لطف آیپد ایر اپل، بیش از ۲۳ درصد از تبلت‌های عرضه شده دارای سایز نمایشگر ۹ تا ۱۰ اینچی هستند. تنها ۶.۱ درصد از تبلت‌ها متعلق به نمونه‌هایی است که از نمایشگر ۸ تا ۹ اینچی بهره می‌برند. در نهایت تبلت‌های ۱۰ و ۱۱ اینچ به ترتیب ۱۰.۱ و ۱۰.۸ درصد از مجموع تبلت‌های عرضه شده را به خود اختصاص داد‌ه‌اند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده