با این اپلیکیشن، گوشی اندرویدی خود را به زلزله سنج تبدیل کنید

با این اپلیکیشن، گوشی اندرویدی خود را به زلزله سنج تبدیل کنید

پیش‌تر اپلیکیشن زلزله سنج اندرویدی را معرفی کردیم اما اخیرا دانشگاه برکلی موفق به ساخت یک اپلیکیشن اندرویدی شده است که با جمع‌آوری اطلاعات از طریق گوشی کاربران، زلزله را در مناطق مختلف دنیا پیش‌بینی می‌کند. همراه زومیت باشید.

دانشگاه برکلی موفق به طراحی و ساخت یک اپلیکیشن اندرویدی شده است که به کمک سنسورهای داخلی گوشی، لرزش‌ها را تشخیص می‌دهد و با ارسال این اطلاعات به سرورهای اختصاصی اپلیکیشن و جمع آوری و تحلیل اطلاعات از کاربران مختلف، زلزله را پیش‌بینی می‌کند.

به این ترتیب از روش جمع‌سپاری (Crowdsourced) امکان تشخیص زلزله در مناطق مختلف جهان میسر می‌شود. برای مشارکت در این کار تنها کافی است تا اپلیکیشن MyShake را نصب کرده و گوشی خود را روشن نگاه دارید. از آن به بعد شما می‌توانید بخشی از کمک جمعی برای تشخیص زلزله در مناطقی باشید که ایستگاه زلزله سنج در آن‌ مکان‌ها وجود ندارد. این کار هزینه‌ای به جز اندکی شارژ باتری نخواهد داشت.

اگر این اپلیکیشن را روی گوشی خود نصب داشته باشید قبل از باقی افراد از زلزله‌ی آگاه خواهید شد تا فرصت کافی برای پناه‌گرفتن از آسیب‌های احتمالی را داشته باشید.

این اپلیکیشن قرار است در آینده‌ی نزدیک برای iOS ارائه شود تا کاربران آیفون هم بتوانند در این طرح شرکت کنند. هر چه تعداد کاربران این اپلیکیشن بیشتر شود، تشخیص دقیق‌تری از زلزله ارائه خواهد کرد.

اگر مایل هستید از این طرح جمع‌سپاری پشتیبانی کنید، اپلیکیشن MyShake را دانلود و روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده