وال‌استریت‌ژورنال: گوگل روی یک دستگاه واقعیت مجازی مستقل کار می‌کند

جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
طی هفته‌های اخیر گمانه‌زنی‌ها پیرامون برنامه‌ی گوگل برای معرفی یک دستگاه واقعیت مجازی جدید قوت گرفته است. به تازگی وال‌استریت ژورنال نیز گزارش کرده که این کمپانی روی دستگاه جدیدی کار می‌کند که عملکرد آن به گوشی یا دستگاه‌های کامپیوتری وابسته نیست.
تبلیغات

به نظر می‌رسد عرضه‌ی دستگاه‌های واقعیت مجازی تا حدی اهمیت پیدا کرده که کمپانی‌های مشهور سعی دارند با نوآوری‌های خود گوی سبقت را از رقبا بربایند. به گزارش وال‌استریت‌ژورنال، کمپانی گوگل روی دومین دستگاه واقعیت مجازی خود کار می‌کند که بر خلاف نسخه‌ی قبلی، عملکرد آن کاملا مستقل از گوشی‌های هوشمند یا دستگاه‌های کامپیوتری است.

اگر این ادعای وال‌استریت زورنال صحت داشته باشد، به نظر می‌رسد با اولین محصول در این بخش روبرو هستیم که بدون اتصال به یک کامپیوتر شخصی یا یک گوشی موبایل کار می‌کند. چند روز قبل گزارشی منتشر شده بود که گوگل روی دستگاه جدیدی کار می‌کند که به نظر می‌رسد نسخه‌ای پیشرفته از کاردبورد خواهد بود، ولی همچنان از این دستگاه در زمینه‌ی بصری استفاده خواهد شد.

به گزارش وال‌استریت‌ژرونال، در حال حاضر گوگل روی دو دستگاه مجزا کار می‌کند. محصولی که هفته‌ی گذشته اخباری پیرامون آن منتشر شد، مشخصات و طراحی شبیه Gear VR سامسونگ خواهد داشت. این دستگاه به تراشه‌ها و سنسورهای گوگل مجهز شده و در سال جاری نیز روی آن کار می‌شود.

به نظر می‌رسد گوگل با پیوستن به تولیدکنندگان دستگاه‌های واقعیت مجازی قصد دارد با شرکت‌‌هایی چون سامسونگ، اچ‌تی‌سی، سونی و آکیولس رقابت کند. با این وجود محصول سه چهارم این کمپانی‌ها با کامپیوترهای شخصی یا کنسول بازی کار می‌کند.

گفته می‌شود گوگل در حال حاضر برای استفاده از دوربین‌های تشخیص‌دهنده حرکت برای دستگاه مستقل خود، با کمپانی Movidius همکاری می‌کند. اگر به خاطر داشته باشید این دو کمپانی در کنار یکدیگر روی پروژه‌ی دیگری به نام پروژه‌ی تانگو کار می‌کنند. پروژه‌ی تانگو در واقع گوشی هوشمندی است که به فناوری تشخیص عمق سه‌بعدی مجهز شده است.

هنوز زمان دقیق معرفی یا عرضه‌ی دستگاه واقعیت مجازی گوگل مشخص نشده و آنچه از شواهد بر می‌آید، این طرح در مراحل اولیه‌ی خود قرار دارد. یک منبع معتبر به وال‌استریت‌ژورنال گفته که احتمال دارد این دستگاه در سال جاری رونمایی شود. ولی شخص دیگری مدعی شده گوگل قصد دارد با فراغ بال دستگاه خود را کامل کرده و سپس آن را معرفی کند.

به هر حال این انتظار وجود دارد که گوگل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان موسوم به Google I/O از نسخه‌‌ی دستگاه واقعیت مجازی خود برای گوشی‌های هوشمند رونمایی کند. این دستگاه که در کنار بروزرسانی سالانه اندروید معرفی خواهد شد، امکاناتی دارد که می‌تواند به خوبی با گجت‌های واقعیت مجازی سازگار شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات