اپلیکیشن‌های مایکروسافت به طور پیش‌فرض روی محصولات اندرویدی ایسر نصب می‌شوند

اپلیکیشن‌های مایکروسافت به طور پیش‌فرض روی محصولات اندرویدی ایسر نصب می‌شوند

کمپانی تایوانی ایسر از جمله کمپانی‌هایی است که علاوه بر تولید لپ‌تاپ در زمینه‌ی تولید گوشی و تبلت‌های اندرویدی و ویندوزی نیز فعالیت می‌کند. روز گذشته قراردادی میان ایسر و مایکروسافت به امضا رسیده که براساس آن برخی از اپلیکیشن‌های مایکروسافت به طور پیش‌فرض روی دستگاه‌های منتخب ایسر نصب خواهد شد.

ایسر از جمله تولیدکنندگانی است که تاکنون محصولات متنوعی را در بازه‌های قیمتی متفاوت با مشخصات فنی متنوع روانه بازار کرده است. روز گذشته ردموندی‌ها از امضای قراردادی جدید با این کمپانی تایوانی خبر دادند که براساس آن ایسر نیز به جمع شرکت‌هایی اضافه شده که برخی از اپلیکیشن‌های مایکروسافت روی دستگاه‌های اندرویدی این شرکت، پیش‌نصب می‌شوند.

براساس این قرار داد از نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی چون ورد، اکسل، پاورپوینت، اوت‌لوک، اسکایپ، وان‌نوت و وان‌درایو به طور پیش‌فرض روی گوشی‌ها و تبلت‌های منتخب ایسر نصب خواهند شد.

ایسر در صنعت گوشی‌های هوشمند خیلی مشهور نیست و تنها چند گوشی اندرویدی و ویندوزی را تحت برند Liquid معرفی کرده است. بییشتر موفقیت‌های این کمپانی در زمینه‌ی تولید انواع تبلت‌ها بوده که به لطف تولید محصولات متنوعی از سری آیکونیا (Iconia) و اخیرا تبلت گیمینگ پری‌داتور 8 (Predator 8) توانسته نامی برای خود دست و پا کند. به هر حال در شرایط فعلی مشخص نیست اپلیکیشن‌های مایکروسافت روی کدام یک از دستگاه‌های اندرویدی ایسر نصب خواهد شد.

پیش‌تر سامسونگ، سونی، ال‌جی و تعداد دیگری از تولیدکنندگان بر سر نصب پیش‌فرض اپلیکیشن‌های مایکروسافت روی دستگاه‌های اندرویدی، با ردموندی‌ها به توافق رسیده بودند. به گفته‌ی مایکروسافت، در حال حاضر ۷۴ تولیدکننده از سراسر دنیا به عنوان شرکای تجاری این کمپانی، به طور پیش‌فرض اپلیکیشن‌های مایکروسافت را بر روی محصولات اندرویدی خود نصب کرده‌اند. به نظر می‌رسد مایکروسافت رفته‌رفته قراردادهای مشابهی را با کمپانی‌های مشهور و گمنام تولیدکننده‌ی محصولات اندرویدی به امضا خواهد رساند.

به زودی شاهد این هستیم که اپلیکیشن‌های مایکروسافت به طور پیش‌فرض روی بیشتر گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی جدید نصب خواهد شد. از آنجایی که مایکروسافت در بازار گوشی‌های ویندوزی خود توفیق زیادی نداشته، این روند می‌تواند پیشرفت خوبی برای ردموندی‌ها باشد. سیستم عامل ویندوز موبایل با کمتر از ۲ درصد سهم بازار بعد از اندروید و آی‌اواس در جایگاه سوم قرار دارد.

با اینکه اپلیکیشن‌های از پیش‌ نصب شده خیلی خوشایند کاربران نیست، ولی به نظر می‌رسد اپلیکیشن‌های مایکروسافت ابزاری کارامد برای محصولات اندرویدی هستند. ضمن اینکه اکثر آنها در گوگل‌پلی جزو برترین‌ها به شمار می‌روند که نشان از استقبال کاربران نسبت به اپلیکیشن‌های مایکروسافت دارد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده