چگونه تقویم فارسی را به Google Calendar اضافه کنیم

یک‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
وقایع ایرانی به Google Calenders اضافه شده تا کاربران ایرانی از این پس بتوانند تعطیلات رسمی ایران را در تقویم گوگل خود مشاهده کنند. Google Calendars در حال حاضر زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند و به همین دلیل وقایع و تعطیلات رسمی ایرانی ثبت شده را به زبان انگلیسی مشاهده می کنید. این تقویم علاوه بر نمایش تعطیلات رسمی دولتی، زمان بندی تیم های ورزشی محبوب، مشاهده پیش بینی وضعیت آب و هوایی، تعطیلات داخلی مشهور، مرور تقویم های جالب و ... را در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه روش فعال کردن Google Calendars و ویژگی های بیشتر آن را مشاهده می کنید.
تبلیغات

در وبلاگ فارسی گوگل اعلام شده که به درخواست کاربران ایرانی، از این پس تعطیلات رسمی ایرانیان در Google Calendars نمایش داده خواهد شد. البته هنوز ماه ها و روز های ایرانی به در تقویم گوگل ثبت نشده و تنها وقایع ایرانی به این تقویم اضافه شده است. از دیگر ویژگی های جذاب این قابلیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نمایش منطقه زمانی
  • نمایش مناطق زمانی دیگر
  • جا به جایی بین وقایع و مناطق زمانی مختلف
  • تغییر اولین روز هفته
  • تغییر قالب تاریخ
  • مشاهده پیش بینی آب و هوایی مکان خود

برای فعال کردن وقایع در تقویم گوگل مراحل زیر را طی کنید.

وارد سایت گوگل شوید و در قسمت More بالای صفحه گزینه Calendars را انتخاب کنید.

persian-calenders-5

روی عکس چرخ دنده یا setting کیلک کرده و گزینه Calendar Settings را انتخاب نمایید. (برای لود شدن این صفحه کمی صبر کنید و اگر لود نشد مجددا همین گزینه را انتخاب کنید)

persian-calenders-4

پنجره Calendars را از قسمت چپ صفحه انتخاب کنید.

persian-calenders-3

گزینه Browse Interesting Calendars را انتخاب کنید و منتظر لود شدن نام وقایع کشور های مختلف باشید.

persian-calenders-2

گزینه Iranian Holidays را یافته و Subscribe کنید و در انتهای صفحه دکمه Save را بزنید.

persian-calenders-6

اکنون تنها کافی است گزینه Calendars را از قسمت More انتخاب کرده و مجددا وارد Calendar Settings شوید و تغییراتی که در صفحه زیر مشاهده می کنید را در صفحه General اعمال کنید تا بتوانید وضعیت آب و هوایی چند روز آینده را مشاهده کنید.

persian-calenders-7

وقایع ایرانی در تقویم گوگل برای شما فعال شده است. برای استفاده از این ویژگی گوگل، گزینه Calendars از گزینه More را انتخاب کنید.

persian-calenders-1

منبع: وبلاگ رسمی فارسی گوگل

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات