گوگل با خرید شرکت Alpental بر فناوری 5G سرمایه‌گذاری می‌کند

شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۳
مطالعه 1 دقیقه
تمام خدمات گوگل از گوگل داک گرفته تا یوتیوب به اینترنت پرسرعت و پایدار برای عملکرد خوب نیاز دارند و با توجه به گسترش روزافزون اینترنت، گوگل به فناوری‌هایی که باعث افزایش سرعت ارتباطات بی‌سیم می‌گردند، علاقه زیادی نشان ‌می‌دهد.
تبلیغات

درست به همین دلیل است که این غول جستجوی اینترنتی شرکت کوچک Alpental Technologies با فناوری 5G را خریداری کرده است.این معامله هفته گذشته انجام شد ولی گوگل تصمیم گرفت تا آن را چندان علنی نکند. گوگل هنوز اطلاعاتی مبنی بر این که چرا این شرکت را خریده و برای استفاده از قابلیت‌های این شرکت چه فکر‌هایی در سر دارد، بروز نداده است.

در طول سال‌های اخیر گول سرمایه‌گذاری‌های متعددی در زمینه فناوری‌های شبکه انجام داده است. ابتدا در پروژه dark fiber سرمایه‌گذاری نمود، سپس در فناوری‌های مختلفی در زمینه Wi-fi سرمایه‌گذاری کرد. پروژه اینترنت از طریق بالون‌های دور پرواز را مد نظر قرار داد، سپس در زمینه Google fiber سرمایه‌گذاری کرد. بنابراین جای تعجب نیست که این شرکت در نسل بعدی فناوری سلولی هم سرمایه‌گذاری کند.

شرکت Alpental که در زبان آلمانی به معنای دره‌ی آلپ است، توسط دو مهندس با نام‌های Michael Hart و Pete Gelbman پایه‌گذاری شده است و به نظر می‌رسد فناوری شرکت Alpental اینترنتی با سرعت 7 گیگابیت در ثانیه را برای مشترکین مهیا می‌سازد. این دو نفر در حال حاضر از کارمندان گوگل محسوب می‌شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات