قیمت HP TouchPad به 99 دلار کاهش یافت

قیمت HP TouchPad به 99 دلار کاهش یافت

اگر اخبار فناوری را دنبال کرده باشید حتما متوجه شده اید که HP توسعه و تولید سیستم عامل WebOS و ابزارهای مبتنی بر آن را متوقف کرده است. در راستای همین موضوع HP قیمت تبلت 500 دلاری HP Touchpad را به شدت کاهش می دهد و قصد دارد از فردا تبلت TouchPad با WiFi و حافظه 16GB را به قیمت 99$ و با WiFi و حافظه 32GB به قیمت 149$ به فروش برساند.

HP هفته گذشته، پیش از اعلام عدم پشتیبانی از WebOS قیمت تبلت خود را 100 دلار ارزان کرده بود. اما پس از اعلام عدم پشتیبانی از WebOS قیمت TouchPad به 99 دلار کاهش یافته و فروش این تبلت با قیمت جدید از فردا آغاز خواهد شد. حال باید بررسی کرد که آیا ارزش دارد TouchPad بدون نرم افزارهای جدید و پشتیبانی از سیستم عامل را با قیمت 99 دلار خرید؟

TouchPad جزء تبلت های خوب بازار به شمار می رود و به راحتی از پس کارهای روزمره مانند مرور صفحات وب، چک کردن ایمیل و اجرای برخی از بازی ها و نرم افزارها بر می آید. هرچند عناوین تحت WebOS به اندازه iOS و Android نیست اما نرم افزارهای متنوعی برای سیستم عامل WebOS وجود دارد که کاربران می توانند از آنها استفاده کنند. البته آینده ایی برای WebOS و در نتیجه TouchPad وجود نخواهد داشت. اما یک حالت دیگر که این روزها برای انواع مختلف ابزارهای مجهز به پردازنده های ARM اتفاق می افتد، این است شخصی پیدا شود که بتواند سیستم عامل اندروید را برروی این تبلت نصب کند. اگر این اتفاق بیافتد و بتوان اندروید 3 را برروی این تبلت نصب کرد آن وقت یک تبلت فوق العاده اندرویدی با قیمت بسیار ناچیز 99 دلار خواهید داشت.

اگر با تبلت HP TouchPad و امکانات آن آشنا نیستید مقاله "بررسی تبلت HP TouchPad - رقیب جدی iPad" را مطالعه کنید.

به هر حال قیمت گذاری فوق العاده پایین HP برای تبلت پر سرو صدای HP TouchPad آنقدر پایین است که موجودی انبار این کالا به سرعت به فروش رود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده