مسیریاب بلد به‌دلیل تحریم‌ها از گوگل پلی حذف شد

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
مطالعه 2 دقیقه
مسیریاب بلد هم به‌دلیل تحریم‌ها از گوگل‌پلی حذف شد. این درحالی است که امروز اپلیکیشن آپارات و فیلیمو هم به همین دلیل از استور گوگل حذف شدند.

مسیریاب بلد هم از فروشگاه گوگل حذف شد. دلیل این اتفاق، تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران اعلام شده. امروز اپلیکیشن‌های آپارات و فیلیمو نیز به همین دلیل از گوگل پلی حذف شدند.

در پیگیری زومیت از بلد، دلیل حذف اپلیکیشن‌های آپارات و فیلیمو از گوگل‌پلی، بند ۱۶.۵ توافقنامه توسعه‌دهندگان اعلام شد که به تحریم‌های اقتصادی وزارت خزانه‌داری آمریکا اشاره دارد. بلد همچنین اعلام کرد:

متن ایمیل گوگل‌پلی به شرح زیر است:

پس از حذف اپلیکیشن‌های روبیکا و ذره‌بین از گوگل‌پلی، مرکز ملی فضای مجازی طی بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن اقدام انحصارگرایانه گوگل، اعلام کرد پلتفرم‌های آمریکایی «با این شیوه اعمال حکمرانی» در ثبات و پایداری کسب‌وکارهای ایرانی در بستر فضای مجازی مخاطره ایجاد می‌کنند. این مرکز اضافه کرد که شرکت‌های آمریکایی با سوءاستفاده از جایگاه انحصاری‌شان در بازار برای مقابله با ظهور رقیب در بازارهای محلی، حقوق فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی میلیون‌ها شهروند و کسب‌و‌کار ایرانی را نقض می‌کنند.

باید منتظر ماند و دید آیا سیل جدیدی از حذف اپلیکیشن‌های ایرانی به‌دلیل تحریم‌ها آغاز شده یا این موضوع به اپلیکیشن‌های معدودی خلاصه می‌شود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود