درخواست نمایندگان برای بازگرداندن طرح صیانت به صحن علنی رای نیاورد

سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲
مطالعه 2 دقیقه
بنا به درخواست برخی نمایندگان برای لغو رسیدگی به طرح صیانت در کمیسیون به‌جای صحن علنی، مجلس دوباره رای‌گیری انجام داد اما این درخواست تصویب نشد.
تبلیغات

۶ مرداد نمایندگان مجلس رای به بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی دادند. طبق این قانون، یک طرح در کمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد و می‌تواند به‌صورت آزمایشی برای چند سال اجرا شود.

این موضوع با مخالفت عده‌ی زیادی از نمایندگان مواجه شد. نمایندگان اعلام کردند رای‌گیری برای بررسی طرح طبق اصل ۸۵ در زمانی انجام شده که اکثر نمایندگان در صحن حضور نداشتند و اساسا در آن ساعت، قانونی برای تصویب نمی‌رود. بر همین اساس، بیش از ۲۰ نماینده، درخواست لغو بررسی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی را به هیات رئیسه مجلس تقدیم کردند.

درنهایت، امروز ۱۹ مرداد، یک جلسه غیر علنی برای شنیدن نظرات نمایندگان موافق و مخالف به‌میزان مساوی، تشکیل شد و طی آن، رای به لغو بررسی طرح در کمیسیون ویژه داده شد. هم‌اکنون نمایندگان درحال نظر دادن درخصوص این موضوع در صحن علنی هستند و رای‌گیری نهایی پس از اعلام نظرات آن‌ها انجام خواهد شد.

به‌روزرسانی:

درخواست نمایندگان مخالف طرح برای بررسی طرح در صحن علنی تصویب نشد و طرح در کمیسیون ویژه باقی ماند. طی رای‌گیری نهایی از ۲۶۲ نفر حاضر در صحن، ۱۳۰ نماینده موافق، ۱۲۱ نماینده مخالف و ۷ نماینده برای بررسی طرح در کمیسیون ویژه ممتنع بودند و چهار نفر هم رای ندادند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات