معرفی بازار همکاران سیستم؛ مارکت پلیس عرضه و فروش نرم افزارهای سازمانی

پنج‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
مطالعه 4 دقیقه
بازار همکاران سیستم بستری برای ارائه محصولات متنوع و یکپارچه با نرم‌افزارهای راهکاران همکاران سیستم است.
تبلیغات

نیازهای خاص و منحصربه‌فرد بسیاری از کسب‌وکارها باعث شده است تا ماژولار بودن، امکان شخصی‌سازی و توسعه‌ی افزونه، به یکی از ویژگی‌های حیاتی نرم‌افزارهای سازمانی تبدیل شود. شرکت‌های بزرگ فناوری در دنیا درکنار ERP های خود «مارکت پلیس نرم‌افزارهای سازمانی» را ایجاد کرده‌اند؛ بازاری برای پوشش دادن نیازهای خاص و یکپارچه با هسته‌ی ERP شرکت و استفاده از ظرفیت توسعه در بیرون از سازمان برای پاسخ‌دهی به مشتریان با سرعت بیشتر و کیفیت قابل قبول.

تجربه‌ی موفق غول‌های فناوری مانند SAP و Salesforce در عرضه و فروش نرم‌افزارهای سازمانی ازطریق مارکت‌پلیس و جذب میلیون‌ها مشتری در سطح جهانی نشان‌دهنده‌ی اهمیت ایجاد پلتفرم و بستری برای استفاده از ظرفیت توسعه‌دهندگان بیرونی در راستای برطرف‌کردن نیازهای متنوع مشتریان سازمانی است.

همکاران سیستم به‌عنوان بزرگ‌‌ترین شرکت نرم‌افزاری بخش خصوصی ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌افزاری برای کسب‌وکارهای بزرگ و متوسط (ERP)، به‌تازگی پلتفرمی با نام «بازار همکاران سیستم» معرفی کرده است.

بازار همکاران سیستم

بازار همکاران سیستم اولین مارکت پلیس عرضه و فروش نرم‌افزار سازمانی در ایران و بستری یکپارچه برای عرضه‌ی محصولات نرم‌افزاری سازمانی توسط شرکای توسعه‌دهنده‌ی همکاران سیستم است. این محصولات می‌توانند در حد یک افزونه (Add-on) یا یک نرم‌افزار خاص کامل سازگار با راهکاران باشد که روی پلتفرم بازار برای عرضه‌ی عمومی در دسترس قرار می‌گیرد.

محصولات بازار با استفاده از «فرایار»، مجموعه ابزارهای مدیریت فرایندهای کسب‌و‌کار همکاران سیستم نوشته می‌شوند.

صفحه‌ی نخست سایت بازار همکاران سیستم (برای مشاهده در ابعاد اصلی کلیک کنید)

درحال‌حاضر بیش از ۳۰ محصول در سایت بازار همکاران سیستم ارائه شده که با هدف پوشش نیازهای خاص صنایعی مانند دارو، پخش، غذا، قطعه‌سازی، خرده‌فروشی یا حوزه‌هایی چون سرمایه انسانی، فروش و بازاریابی طراحی و تولید شده‌اند.

دسترسی به تجربه مشتریان در خرید نرم‌افزارها در صفحه پروفایل هر محصول، امکان ثبت نظر توسط خریداران محصول و همچنین امکان تماس مستقیم با شرکت‌های توسعه‌دهنده از جمله ویژگی های سایت بازار است که با هدف ارایه خدمات کیفی توسط تیم راهبری اکوسیستم بازار همکاران سیستم تولید شده و پشتیبانی می‌شود.

در سایت بازار همکاران سیستم محصولات ارائه‌شده توسط توسعه‌دهندگان به تفکیک جدیدترین، پرفروش‌ترین یا براساس فیلتر قیمت مرتب شده‌اند. کاربران همچنین می‌توانند محصولات را براساس حوزه‌های مختلف ازجمله مالی، لجستیک، سرمایه‌ی انسانی یا به‌تفکیک صنعت موردنظر خود جستجو کنند.

نمونه‌ی صفحه‌ی محصول در سایت بازار همکاران سیستم

پس از انتخاب محصول می‌توان تمام مراحل (از ثبت و پیگیری سفارش تا دریافت قفل محصول) را به‌صورت متمرکز از سایت بازار همکاران سیستم انجام داد. در تمام مراحل آیکونی با نام «از ما بپرسید» در گوشه‌ی پایین سمت چپ سایت وجود دارد که مسیر ارتباطی بین کاربران و واحد راهبری بازار است.

بازارِ هدفِ بازار

مشتریان راهکاران

مشتریان فعلی همکاران سیستم که درحال حاضر از «راهکاران» استفاده می‌کنند یا مشتریانی که از محصول دلفی به راهکاران ارتقا پیدا کرده‌اند، از تنوع محصولی روی پلتفرم بازار بیشترین نفع را خواهند برد.

توسعه‌دهندگان

توسعه‌دهندگان، فعالان IT با عرضه‌ی محصولات خود روی پلتفرم بازار همکاران سیستم، بدون صرف هزینه‌های قابل‌توجه بازاریابی، به بازار بزرگ بیش از ۴۰۰۰ مشتری راهکاران همکاران سیستم معرفی می‌شوند.

شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به سایت همکاران سیستم درخواست خود را برای ارائه محصولاتشان روی مارکت پلیس بازار اعلام کنند.

شرکت‌های توسعه‌دهنده برای اینکه بتوانند محصولات خود را در بازار همکاران سیستم عرضه کنند، علاوه‌ بر اینکه باید از نوع حقوقی مستقل با ساختار سازمانی مشخص باشند، باید حداقل یک برنامه‌نویس مسلط به زبان #C و یک تحلیل‌گر نیز دراختیار داشته باشند. شرکت‌های توسعه‌دهنده علاوه بر اعتبارسنجی اولیه بر اساس شاخص‌های فنی توسط همکاران سیستم، به‌صورت دوره‌ای نیز مورد اعتبارسنجی مجدد قرار می‌گیرند.

پس از تولید محصول نرم‌افزاری و بارگذاری آن روی سایت بازار، پیش از صدور مجوز فروش محصول توسط همکاران سیستم ازلحاظ یکپارچکی با راهکاران، امنیت و عملکرد درست مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس امکان فروش و دریافت گزارش‌های مالی از آن در بستر بازار فراهم می‌شود.

به‌صورت خلاصه فرایند تولید محصول برای مارکت پلیس بازار همکاران سیستم، شامل ۵ مرحله می‌شود:

  • تهیه پروپوزال محصول توسط توسعه‌دهنده
  • بررسی و تأیید پروپوزال توسط همکاران سیستم
  • تولید و تست محصول توسط توسعه‌دهنده
  • ممیزی فنی توسط همکاران سیستم
  • بارگذاری در سایت مشتری توسط توسعه‌دهنده

پشتیبانی

توسعه‌دهندگانی که روی پلتفرم بازار فعالیت می‌کنند، مسئولیت کامل فروش، استقرار و پشتیبانی از محصولات را برعهده خواهند داشت؛ هرچند همکاران سیستم نیز برای رعایت یکپارچکی محصولات تولید شده با راهکاران، فرایندهای ممیزی خود را اجرا می‌کند.

قبل از منتشر شدن نسخه‌های جدید راهکاران، آخرین نسخه در اختیار شرکای توسعه‌دهنده قرار می‌گیرد تا میزان انطباق و سازگاری آن با محصولات تولید شده سنجیده و در صورت نیاز به به‌روزرسانی محصولات، نسخه‌ی جدید ارائه شود.

مارکت پلیس بازار درنهایت باعث می‌شود مشتریان راهکاران همکاران سیستم در زمان کوتاه‌تری و با هزینه‌ی متناسب‌تری به طیف وسیع‌تری از محصولات متنوع دسترسی داشته و از آن‌ها بهره‌برداری کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات